Op 9 en 24 mei kan het publiek zich gratis laten verwennen met twee openluchtfilms in het Coyendanspark en het Citadelpark tijdens FFG Offroad. Samen met partners Dzjambo en Compagnie Cordial worden de parken omgetoverd tot een sfeervolle en culturele plek. Offroad is ook meer dan film, met elke avond een ruimer programma met onder andere een muzikale picknick, live muziek, een live podcast en een bijzondere speeddate.

Op Zaterdag 9 mei trapt Film Fest Gent de derde editie van FFG Offroad af in het Coyendanspark met de gratis openluchtvertoning van The Old Oak (2023). Samen met Dzjambo en de Buren van de Abdij organiseert Film Fest Gent een avond die volledig in het teken staat van verbinding.

Vanaf de vroege avond kunnen bezoekers genieten van een muzikale picknick met eigen lekkernijen of verse falafel van 'Hot Falafel'. De Gentse The Boat Band (19u) brengt een multicultureel repertoire, gevolgd door het Braziliaanse Trio Arruda(20u), dat de harten verwarmt met een mix van samba, bossa nova, rock, reggae, soul en groove.

Naast muziek staat dialoog centraal. In een live podcast delen nieuwe Gentenaars hun persoonlijke verhaal over de zoektocht naar een nieuwe thuis. Doorlopend kan het publiek terecht in het Dzjambo kunsttuintje waar een mix van kunst, foto’s en video’s tentoongesteld wordt die verschillende perspectieven op integratie belicht.

Om 21:15u start de vertoning van The Old Oak. Een verhaal over de zoektocht naar verbinding tussen Syrische vluchtelingen en de lokale bevolking van een klein dorp in Noord-Engeland. Regisseur Ken Loach roept met deze film gevoelens van solidariteit op door een ontroerend en diep menselijk verhaal te brengen. In 2023 won de film de publieksprijs van Film Fest Gent.

Op zondag 24 mei vertoont FFG Offroad in het Citadelpark de Oscarwinnende klassieker Her (2013). Vanaf 19:30u heten we iedereen welkom met live muziek door Compagnie Cordial vrijwilligers. Om 20u start de speeddate, georganiseerd door Compagnie Cordial en CirQ, waar bezoekers plaatsnemen tegenover een gesprekspartner. De ene keer communiceer je met een nieuwe Gentenaar, de andere keer met een geavanceerde AI-agent.

Deze interactieve inleiding vormt de perfecte introductie tot de gratis openluchtfilm Her (21:30u). In dit intieme meesterwerk van regisseur Spike Jonze schittert Joaquin Phoenix als de eenzame Theodore, die verliefd wordt op zijn geavanceerde besturingssysteem (met de stem van Scarlett Johansson). Een film die het publiek dwingt om na te denken over liefde, technologie en wat het betekent om mens te zijn.

Na de vertoningen in het Coyendanspark en het Citadelpark is de Offroad-honger nog niet gestild. Later dit jaar volgt een derde filmvertoning op een verrassende locatie.

Vertoningen FFG Offroad 2026

FFG Offroad - The Old Oak (2023) l za 9 mei

Gratis openluchtvertoning in het Coyendanspark
Samen met Djzambo - Meer info

FFG Offroad - Her (2013) l zo 24 mei

Gratis openluchtvertoning in het Citaldelpark
Samen met Compagnie Cordial - Meer info

Krijg het laatste FrontView Magazine nieuws in je Facebook nieuwsoverzicht:

Meer over