AB en KVS slaan de handen in elkaar voor twee exclusieve concerten
Afgelopen najaar bundelden AB en KVS al eens de krachten voor een exclusieve tweedaagse residentie van de iconische singer-songwriter Bill Callahan. Dat smaakte naar meer. Daarom herhalen beide huizen deze tour de force met twee nieuwe unieke concerten.
In het geval van Beverly Glenn-Copeland is uniek zelfs een understatement. Deze “Synth folk pioneer” (Pitchfork) is inmiddels 81 en zijn optredens op het Europese continent zijn uiterst zeldzaam.
Adrian Younge – door Wu-Tang Clan lid RZA omschreven als “a modern day Quincy Jones” – sleutelt al 15 jaar aan een liveshow. Met The Something About April Tour brengt hij deze eindelijk tot leven.
WOENSDAG 29 OKTOBER 2025
BEVERLY GLENN-COPELAND W/ SPECIAL GUEST ELIZABETH COPELAND:
WBeverly Glenn-Copeland heeft een indrukwekkende schare aan fans. Zo zijn onder andere Robyn, Devendra Banhart, Romy (The xx), Sam Smith en Caribou liefhebbers van zijn werk. De Canadese singer-songwriter heeft echter lang op die erkenning moeten wachten. Het pakkend debuut Beverly Copeland dateert reeds uit 1970 en Keyboard Fantasies – zijn (ambient) pièce de résistance uit 1986 – viert volgend jaar de 40ste verjaardag. Het was pas toen Keyboard Fantasies een herwerking kreeg anno 2021, dat zijn muziek door het grote publiek werd opgemerkt. Artiesten als Bon Iver en Arca stonden te springen om met het album aan de slag te gaan.
Intussen won BGC met OKeyboard Fantasies een Polaris Heritage Prize als Classic Canadian Album (vorige winnaars: Neil Young en Feist) en wordt zijn jongste album The Ones Ahead (inter)nationaal fel bewierookt.
DONDERDAG 30 OKTOBER 2025
ADRIAN YOUNGE W/ 10 PIECE ORCHESTRA (US):
Producer, componist en multi-instrumentalist WAdrian Youngeomschrijft zichzelf als "The next generation of soul music". Zijn muziek klinkt dan ook bijzonder authentiek en lijkt geplukt uit de hoogdagen van de funk en soul. Denk: blaxploitation soundtracks, Marvin Gaye en het speelplezier van pakweg The JB’s en The Meters. Zijn muziek werd gesampled door zowel Kendrick Lamar als Jay-Z en samen met A Tribe Called Quest-lid Ali Shaheed Muhammad runt hij het Jazz is Dead-label.
De discografie van Younge schiet inmiddels door richting 50 releases. Zijn magnum opus is naar eigen zeggen de trilogie OSomething About April. Deze tour is dan ook een dream come true voor de man: “The show I've always dreamed of bringing to life. Fifteen years in the making.”