Antoine Wielemans (Girls in Hawaii) nieuwe single 'Sel'

Antoine Wielemans (Girls in Hawaii) nieuwe single 'Sel'

Antoine Wielemans, zijn naam doet waarschijnlijk al een belletje rinkelen, of toch zeker zijn band. Hij is de co-frontman en songwriter van Girls in Hawaii, een Belgische band met zowel een nationale als een internationale carrière op zijn conto, en vooral, met liedjes die classics zijn geworden voor een hele generatie.

Antoine voelde de afgelopen tijd behoefte om zich in zijn moedertaal uit te drukken, en hij onthult nu dus zijn eerste in het Frans geschreven liedje, 'SEL' (Zout): een zilte en intieme ode aan het buitenleven. Het nummer is opgenomen in Normandië en neemt ons mee naar de kust, waar de zilte nevels je gezicht geselen:

« J’avais en tête cette image d’un corps, comme échoué sur le ventre et que la marée baissante laissait découvrir... ... Lentement la mer se retirait, laissant ses algues emberlificotées à tes pieds... »

"Ik had een beeld in mijn hoofd van een lichaam, aangespoeld op zijn buik en onthuld door de afgaande tij...

Langzaam trok de zee zich terug, haar algen verstrikt achterlatend aan je voeten..."

Ik stelde me lianen van algen voor, klevend een huid, blauwig door het koude water. Een donkere en klotsende zee, meer zoals de Atlantische Oceaan dan de Indische Oceaan. Eerst had ik het over de zee, toen kwam het idee van een tweede couplet over een vader bij me op. Wat de muziek betreft, wilde ik het nummer een luchtig kantje geven, waarbij ik me een zeemeeuw voorstelde die het tafereel van bovenaf gadesloeg. Zelf wou ik de rol van de wind spelen." (AW)

Sel is een eerste nummer uit een album dat dit najaar verschijnt

Lees meer

Alle artikels →