Berthaju deelt EP 5 YEAR PLAN
De Nederlands-Duitse female-gaze indierock band BERTHAJU heeft hun derde EP 5 YEAR PLAN uitgebracht.
5YP is de derde release van de band en markeert een nieuwe fase, waar ze een grungy en door punk-geïnspireerde sound vinden. Ze worden gedreven door de overtuiging dat er meer female-fronted bands nodig zijn; bands die zwetend en springend het podium veroveren. De songs zijn een uitlaatklep en een reactie op de grote vragen die het leven van een jongvolwassene in bedwang houden. Hierover vertelt de band zelf:
"5YP is a rollercoaster full of energy and the big questions of life: How can I achieve my plans without them collapsing right in front of me, where do I get myself a new CATPHONE, what is the Dutch circle of death, and how do I maintain to be sane in this fast-living culture."
BERTHAJU bracht eerder hun goed ontvangen EP Tickets To The Cinema uit en speelden een succesvolle Popronde. Ook staken ze voor het eerst het kanaal over voor shows in de UK en waren ze de support act voor acts als Bilk, Min Taka en Overpass.
Dit najaar touren ze door Duitsland, Oostenrijk en keren ze terug naar het Verenigd Koninkrijk. Ze gaan op tour met de Berlijnse band Agatha is Dead! en Britse band PALES, en spelen hun eigen headline shows.