Cactus & DUYSTER. present: DUYSTER. FESTIVAL Celebrating 25Y of DUYSTER.

Cactus & DUYSTER. present: DUYSTER. FESTIVAL Celebrating 25Y of DUYSTER.

De legendarische radioshow DUYSTER. bestaat dit jaar 25 jaar, en dat viert Cactus samen met host Ayco Duyster en samensteller Eppo Janssen zelf. Op de line-up staan alvast drie acts die het hart van elke DUYSTER.-fan sneller doet kloppen: The Notwist, Anna B Savage en Emma Hessels.

Al 25 jaar lang is DUYSTER. dé plek voor dromerige, donkere en avontuurlijke muziek – van post-rock tot indie folk en elektronica. Op zondag 14 december 2025 komt die droomwereld tot leven in Cactus Club, met een selectie van internationale en Belgische artiesten uit het DUYSTER.-universum. Ayco en Eppo cureerden de line-up en draaien tussen de concerten door hun favoriete platen in het Cactus Café.

De laatste concertdag van 2025 belooft zo een mooie en melancholische zondagavond te worden, een weerzien voor de DUYSTER.-community en een eerbetoon aan een programma dat generaties muziekliefhebbers heeft gevormd én geraakt.

Eppo Janssen en Ayco Duyster:

"We zijn enorm dankbaar dat we al 25 jaar een stem kunnen geven aan een ander soort geluid. Dat we een toevluchtsoord kunnen zijn voor melancholie, schoonheid en verstilling en artiesten kunnen delen met de wereld, die hun ziel blootleggen in hun nummers zonder compromissen te sluiten."

"DUYSTER... is meer dan een programma, het is een gemeenschap. Vandaar dat we bijzonder blij zijn dat we dit jubileumjaar kunnen afsluiten samen met onze luisteraars in de Cactus Club in Brugge.

We zijn heel trots op de line-up die we samen hebben kunnen realiseren. Van The Notwist bovenaan de affiche - een groep die al 25 jaar een constante is in onze uitzendingen - tot nieuw talent als Emma Hessels, die pas dit jaar haar eerste plaat uitbrengt. Wij zien jullie graag op zondag 14 december in de Cactus Club in Brugge!"

The Notwist (d)

Met 'Neon Golden' heeft het Duitse The Notwist een absolute DUYSTER. classic op hun naam staan. De groep rond kernleden Markus Acher, Micha Acher en Cico Beck is dan ook één van de avontuurlijkste en meest ongrijpbare bands uit Europa. Doorheen de jaren transformeerde The Notwistmet elke plaat, maar de zin voor experiment en het messcherp spel met intensiteit waarin ze hun meeslepende indierock inpakken blijft een constante. Op plaat prachtig. Live onverslaanbaar.

Anna B Savage (uk)

Met enkel haar stem en een akoestische gitaar heeft de Britse Anna B Savage genoeg om hoofden te doen draaien. De Londense singer-songwriter verhuisde naar Ierland, het land waarvan de woeste natuur haar hart veroverde. Haar intieme nummers, over de noodzaak om te kunnen aarden, relaties en vrouwelijkheid, zijn stuk voor stuk meevoerende parabels die gewag maken van een tijdloze oerkracht.

Emma Hessels (b)

Als nieuwste telg van de steeds uitbreidende Unday familie is Emma Hesselsin goed gezelschap. Met haar soulvolle stem, beïnvloed door artiesten als Jeff Buckley, Lianne La Havas en Nina Simone, maakt ze intieme nummersdie vorm geven aan grote, universele emoties en lezen als pagina’s uit haar dagboek. Jong Belgisch talent met een grote toekomst!

DUYSTER. festival, op zondag 14 december 2025 in Cactus Club.

Tickets gaan in verkoop op woensdag 25 juni om 11u via cactusmusic.be.

Meer info: https://cactusmusic.be/NL/Concerten/Kalender/duyster-festival

Meer namen worden binnenkort bekend gemaakt!

Lees meer

Alle artikels →