Call It Off blaast de drie-akkoorden pop punk nieuw leven in!
Drie akkoorden, een catchy zanglijn en een kruitvat vol met energie; Veel gemakkelijker wordt het niet. Op 2 februari presenteert Call It Off bovenstaand recept op hun eerste full length Lovers & Liars. Het album verschijnt via White Russian Records (NL) en I For Us Records (BE).
‘Een combinatie van Tool en het vroegere werk van The Red Hot Chili Peppers’; Een jaar of tien geleden was het een veel gelezen referentie in menig bandbiografie. Bands die zich vermoeiden om buiten de bestaande muzikale hokjesgeest te vallen. Welnu, Call It Off heeft er lak aan en komt er schaamteloos voor uit: “We maken drie-akkoorden-punk pop.”
En waarom niet? Geïnspireerd door bands als Alkaline Trio, Green Day en Blink 182 startte dit viertal uit Eindhoven in het najaar van 2013. Binnen een jaar toerde de band door heel Europa, behaalden ze het eerste single succes op YouTube en openden voor helden als The Wonder Years, Rise Against, The Story So Far en New Found Glory.
Naast een alsmaar groeiende fanschare kregen zowel de Lovers als de Liars EP positieve kritieken in binnen en buitenland: "If the Dutch town of Eindhoven were a suburb of San Francisco, this band would be HUGE already" (Massmovement.co.uk).
Het full-length album Lovers & Liars is een samenvoeging van de eerder verschenen, uitverkochtte EPs, geremastered door Troy Glessner (Propagandhi, MxPx) en met twee nieuwe songs. Het album verschijnt digitaal, op cd en gelimiteerd als gekleurde vinyl, een ‘must have’ voor een ieder met een punk pop-hart.
Op 15 januari speelt Call It Off op de White Russian Showcase avond op Eurosonic!
Live
- 15-01 - White Russian Showcase@ESNS, Crowbar Groningen
- 13-03 – Thunderstruck Festival, Hedon Zwolle
- 29-03 – White Russian Fest, Dynamo Zwolle