'Change', de debuutsingle van Antwerpse BARRU

'Change', de debuutsingle van Antwerpse BARRU

Baru betekent 'nieuw' in het Indonesisch, Bart's moeder (geboren in Jakarta) heeft Indonesische Roots. Er werd bewust gekozen voor twee RR’en omdat Baru al een chocolademerk is en om juridische conflicten te vermijden.

De bijhorende clip is een analogie voor de tekst van het nummer: "Ik ben zot van chips en eet het bijna dagelijks. Mogelijks ben ik wel verslaafd... Alleen heb ik geen lievelingschips. Smaken en merken verschillen afhankelijk van waar ik die dag zin in heb. Alleen, als iemand mij zou vragen: wat wilt ge eten? Eender wat? Mijn lievelingseten? Dan kies ik vol-au-vent met frietjes en kroketjes en een beetje mayonaise. Geen groentjes, want die eet ge toch niet op. Change gaat over die evolutie. Tot het besef komen dat vol-au-vent het summum is en chips inwisselbaar, maar dat het mij even tijd heeft gekost om tot dat besef te komen." - Bart Van Leuven

Klik hier voor de video van 'Change'

Met zijn unieke stemgeluid weet Bart Van Leuven een intieme en oprechte sfeer te creëren in zijn indie solo-project, BARRU.

Na jaren in een band te spelen bij Humble Flirt als zingende drummer en wat bescheiden successen behaald te hebben zoals de finale van Humo’s Rock Rally,heeft hij een nieuw uitlaatklep gevonden in het schrijven van zijn eigen muziek.

Vertrekkend vanuit enkele akkoorden op gitaar creëert hij persoonlijke nummers met een vleugje dualiteit waar de zanglijn primeert. Dit resulteerde in een eerste EP “I’m (Not) The One” geproduced door Xavier Declercq (Transistorcake, Noemie Wolfs, Pascal Deweze, Lagüna, Sleepers' Reign).

- bio Bart Van Leuven -

Bart Van Leuven was vroeger drummer/zanger van Humble Flirt. Leden: Alexander Serneels, Wonne Joosen, Jeroen Bresseleers en Bart.

2011: Publieksprijs en Finale op Frappantpop & ‘vi.be van de week’ op Radio 1

2014: Finale Humo’s Rock Rally 2014. Kurt Overbergh (AB) schreef op Facebook “ik denk dat ik jullie graag zie”. Humo: ‘een topband!’ & vi.be van de week’ op Radio 1. Manager was Alexander Vandriessche (Oscar & The Wolf, Bazart, Charlotte De Witte...) van 2012 tot 2014 en de bookings werden de hele periode verzorgd door Björn Nuyens (nu Busker).

2015: Selectie 'De Nieuwe Lichting' StuBru. Na de Rock Rally nam Keremos (Maarten en Lieuwe) het management over.

2017: het zijproject ‘Danser’ met Alexander en Wonne. Selectie van 'De Nieuwe Lichting' StuBru.

2022: papa geworden van een dochter Lou Van Leuven (26 nov)

2023 (feb): start BARRU

2023 (tbc): release debuut EP 'I’m (not) the one'

Ik ben altijd muziek blijven schrijven na het einde van Humble Flirt, maar het heeft even geduurd voor ik de juiste manier vond die echt voor mij werkte. Ik had al jaren een elektrische gitaar en kon wel een paar akkoorden spelen, maar na wat geklooi in Ableton en Logic dacht ik: een goed nummer kan perfect met enkele akkoorden gemaakt worden en zou in zijn simpliciteit toch moeten werken. Zo ben ik na een relatiebreuk meer en meer solo beginnen schrijven. Zo kon ik mijn ei kwijt in de verwerking en vooral ook de zoektocht naar iets nieuw. Heel cliché, maar het werkte wel voor mij en de nummers zijn daardoor ook heel oprecht.”

"Ik dacht altijd dat de EP een break-up plaat zou zijn, maar dat is het uiteindelijk niet geworden. De tweede helft van de EP gaat al over de struggles van het vinden van nieuwe liefde. Vandaar dat de EP ook niet I'm Not The One heet, maar I'm (Not) The One. Die dualiteit van hoe je zaken kan lezen en interpreteren vind ik zelf heel interessant."

In de beginperiode van het schrijfproces ben ik naar een huis van mijn nonkel gegaan in de Ardennen. Heerlijk om daar alleen te zitten, het was ook al wat kouder toen. In mijn hoofd had het iets zoals Bon Iver 'For Emma, Forever Ago' had geschreven.”

Ik ben zeker niet de beste muzikant, noch heb ik het warm water uitgevonden met de muziek die ik maak. Oprechte nummers schrijven is wat ik enorme graag doen en die eindelijk kunnen delen met de wereld is een heerlijk gevoel. Ik denk effectief dat ze ook voor andere iets kunnen betekenen, zoals muziek in die periode voor mij iets teweeg bracht" - Bart Van Leuven

Lees meer

Alle artikels →