Django Django komt op vrijdag 11 december naar de Ancienne Belgique

Django Django komt op vrijdag 11 december naar de Ancienne Belgique

De ufo van het Engelse muzieklandschap, Django Django, keert in topvorm terug met een tweede album en daarbovenop een resem concertdata!

In 2012 debuteerde het Londense viertal met een briljante en prettig gestoorde zelfgetitelde plaat, die het publiek en de critici wel wist te smaken. Hun aparte, creatieve psychedelische rocksound bleek een schot in de roos, en leverde de band een nominatie voor de Mercury Prize op, net als de eretitel van 'album van het jaar' in de toonaangevende bladen Rolling Stone en NME. Hun energieke en explosieve prestaties op het podium bevestigen nog meer dat er voor de veelzijdige Engelse band een grote toekomst weggelegd is.

Sindsdien hebben Vinnie Neff (zang, gitaar), Jim Dixon (zang, bas), Tommy Grace (keyboards) en Dave Maclean (drums, productie) niet stilgezeten. Dave trok met Damon Albarn naar Mali en reisde ook samen met Tommy voor de Royal Shakespeare Company. Alle vier bandleden werkten mee aan de soundtrack van de film Slow West (die de juryprijs in de wacht sleepte op het Sundance Film Festival). Al deze nevenprojecten maakten de honger naar een tweede Django Django-plaat nog groter. 'Born Under Saturn' werd opgenomen in Engeland en was een echt groepsproject waarbij de lyrics spontaan opkwamen bij het ritme van hun muziek. De eerste track "First Light" is de perfecte binnenkomer met een pakkende melodie en stormachtige zangpartijen. Voeg daarbij nog hun onweerstaanbare vintage electropoptoetsen en dit tweede album wordt ongetwijfeld een regelrecht succes.

Na de aankondiging van een resem concertdata in hun thuisland Engeland, onthult Django Django vandaag een reeks Europese shows, waaronder ook een Belgische passage! Op 11 december staat de groep op het podium van de Ancienne Belgique in Brussel. De ticketverkoop start op woensdag 13 mei om 9u.

Lees meer

Alle artikels →