© Dorien Goetschalckx
Een dag vol verrassingen op Paaspop!
Dag 2 op Paaspop belooft een stuk drukker te worden. Alle 11 de podia zijn geopend en dan is er ook nog de vele randanimatie. Alles zien en doen is dus zeker niet mogelijk. Daardoor is kiezen hier zeker ook een stukje verliezen. Maar gelukkig heeft Paaspop op zijn website wel een handige tool uitgewerkt om je te helpen met je keuze.
Op de website onder het kopje “Ontdek” kan je op basis van genre of het soort beleving dat je wilt hebben een lijst bekomen met artiesten en acts die hier bij passen. Wil je je vooral goed amuseren en maakt het minder uit welke band er nu op dat podium staat, dan kies je best de route “100% pure fun”. Maar ben je een grote voorstander van het betere gitaarwerk dan kan je de route “Sex, Drinks & Rock ’n Roll” kiezen.
Zelf hebben we een mix gemaakt van 100% fun, Rock ’n Roll en Must See’s. En dit leverde een zeer variërende dag op, waarbij we heel veel leuke en goede acts hebben gezien. Starten deden we met de Rock ’n Roll in de Phoenix. Hier mocht het Nederlandse The Deaf openen. Zanger Spike had de dag voordien al met Di-Rect op Paaspop gestaan en wist dus al een beetje wat hem te wachten stond. Het enthousiasme en de grote hoeveelheid energie spatten van de band af en op die manier kregen ze het publiek meteen opgewarmd.
Op die zelfde route komen we later op de dag in de Phoenix nog Lacuna Coil tegen. Eén van de opmerkelijkste momenten uit hun show was toch wel de aparte cover van “Losing my religion” van R.E.M.. En afsluiter van de dag in de Phoenix mochten de mannen van Sick of it all aantreden. Dit is hardcore van de bovenste plank. De snelheid van de muziek en de energie van de band werd duidelijk doorgegeven aan het publiek, die dit vertaalde zich in grote en hevige mosh pits.
Omdat het bij een festival ook belangrijk is om je goed te amuseren hebben we enkele acts uit de 100% pure fun route gekozen. Als je een gezellig feestje wilt bouwen, kan je heel de dag door terecht in de Loco Royale. En met een beetje geluk heb je soms ook inspraak in de muziek die ze spelen zoals tijdens “Van Links naar Rechts”. Op het scherm links en rechts verschijnt een ander nummer en het is aan het publiek om duidelijk te maken welk nummer ze verkiezen. Als je daarna ook nog eens goed wil lachen kon je terecht in het theater voor de stand up comedy en dit alles onder leiding van Mc Howard Komproe. En zoals dat gaat met comedy, werd er om de ene al harder gelachen als de andere. Nadien was het aan Colin Cloud, een forencic mind reader. Hij probeert tijdens zijn show de gedachten van het publiek te lezen. En toegegeven we waren zeer onder de indruk van zijn kunnen. Zo goed als elke keer had hij het exact juist, van losse woorden tot volledige herinneringen van willekeurige mensen uit het publiek. Het is een echte aanrader om ooit een show van hem te gaan bekijken.
Uiteraard zijn er ook bepaalde acts die je niet gemist mag hebben en die vind je dan terug in de Must See route. Heel wat van deze acts zijn terug te vinden op het Apollo podium, wat door Paaspop ook wel hun indoor ere divisie podium wordt genoemd. Het was hier op zaterdag Nederland boven, op de afsluiter Rudimental na, waren alle bands afkomstig uit Nederland. Zo kon men hier genieten van Handsome Poets, Kovacs, Jett Rebel, Typhoon en Within Temptation. Deze laatste band zorgde voor mijn persoonlijke hoogtepunt van de dag. Maar de andere bands wisten ook zonder enige moeite het publiek te bespelen. Er werd zeer veel gedanst, gesprongen en gezongen.
Dag 2 van Paaspop was zeer vermoeiend, maar een overdonderend succes. Dit belooft alleen maar voor wat er ons op de laatste dag nog te wachten staat!