Eerste namen voor Crammerock: Triggerfinger, Intergalactic Lovers en Alex Adair
Met een exclusief concert van Triggerfinger, dat wordt ingeleid door optredens van publiekslievelingen als Intergalactic Lovers, de Antwerpse boy wonder Tourist LeMC, De Mens, Alex Adair en het Nederlandse Kensington maakt Crammerock de eerste namen van haar jubileumeditie bekend. Op vrijdag 4 en zaterdag 5 september wordt het dus al gegarandeerd een geweldig feest aan de expressweg in Stekene.
“Om en bij de 50 groepen zullen de festivalaffiche vullen en we zijn erg blij dat we met Triggerfinger meteen een headliner van formaat kunnen aankondigen,” vertelt de organisator Geert Robbrecht. “Volgens hun planning ging de band rond zanger-gitarist Ruben Block deze zomer niet echt touren in Vlaanderen, want ze richten hun pijlen voornamelijk op het buitenland met 36 optredens in 15 verschillende landen. Wij konden ze evenwel toch overtuigen om tijdens Crammerock een van hun weinige Vlaamse concerten te geven en daar zijn we bijzonder fier op.”
Lara Chedraoui en haar Intergalactic Lovers veroverden reeds in 2010 hun stek op het Crammerock podium. Met ‘Greetings & salutations’ en het recente ‘Little Heavy Burdens’ leverden ze sindsdien twee studio-albums van formaat en een dito rist singles af én werden ze gevraagd om de soundtrack te verzorgen van onder meer ‘Code 37’ en ‘The Team’.
De 22-jarige Britse producer Alex Adair kreeg vooral aandacht door de remix van Ed Sheeran’s monsterhit “Thinking Out Loud”. Zijn nieuwe single "Make Me Feel Better" doet ons dankzij de Marvin Gaye sample meteen zin krijgen in een warme zomer vol zon, fun en verfrissende drankjes.
Kensington is momenteel dé populairste rockband van Nederland. In februari konden 6.000 uitzinnige fans genieten van hun concert in de Amsterdamse Heineken Music Hall, dat op amper 10 dagen tijd werd uitverkocht. Na Crammerock spelen ze eind november ook nog twee keer voor een uitverkochte Ziggy Dome in Amsterdam, goed voor 34.000 toeschouwers. En met ‘Rivals’ wonnen ze met de vingers in de neus de 3FM Award van beste album in Nederland. Komt dat zien!
Ook voor Tourist LeMC gaat het bijzonder hard sinds hij tekende bij het Nederlandse hiphoplabel TopNotch. De woordkunstenaar uit de Seefhoek vind zijn inspiratie bij de Franse hiphopscene van eind jaren negentig maar is ook schatplichtig aan kleinkunstlegenden als Wannes Van de Velde en John Lundström. Hij scoort met single 'Koning Liefde' al wekenlang in de hitparades en ook voorlopers ‘Visa Paspor’ en ‘Bilan’ zijn bekende meezingers.
Frontman Frank Vander linden is een vertrouwd gezicht op het Stekense podium. Na een vijftal eerdere doortochten met z’n band en een solo aantreden vorig jaar zal De Mens zijn elfde studioplaat ‘Nooit genoeg’ komen voorstellen.
Lees meer
Alle artikels →
© Luc Klinckaert
Interview Lara Chedraoui op Vestrock: “Naar muziek kijken, luisteren en zelf spelen, dat is mijn lang leven!”