© Goele Bormans
Elke Buyle schittert tijdens Disney In Concert
Woensdag 27 december was de Vlaamse première van Disney in Concert. De dag voordien werd de Waalse versie reeds opgevoerd. Om het allemaal wat sprookjesachtig te laten klinken trokken ze naar “Paleis 12” in Brussel. Nadien trekt het concept verder door Europa.
Disney in Concert werd gebracht door de European Philharmonia onder leiding van dirigent Walter Proost. Op de achtergrond speelden beelden uit de alom gekende disneyfilms. Zo zagen we Pocahontas, De kleine zeemeermin, Belle en het Beest, Pirates of The Caribbean, Alladin enz... Niets zo nostalgisch als deze beelden even terugzien. Doe daar dan nog de bekende disneysongs bij en je beleeft een middag vol magie. Het orkest kon vooraal het beste van zichzelf geven tijdens de instrumentale nummers. Bij de klokkenluider van de Notre Dame en Pirates of the Caribbean vulden ze de zaal met adembenemende muziek.
Solisten van dienst waren Elke Buyle, Deborah De Ridder, Giovanni Kemper en Gene Thomas. Vooral Elke en Deborah slaagden erin onze aandacht te trekken. Met hun prachtige stemmen droegen ze de zaal op hun handen maar ook in de instrumentale stukken trokken ze de aandacht van het publiek. Op een bepaald moment in de show hadden deze dames er zoveel zin in dat ze spontaan begonnen te walsen. Het plezier spatte van het podium. Elke Buyle bezorgde het publiek kippenvel met “Laat het los” van de film Frozen. Een leuk weetje is dat Elke ook de echte Vlaamse stem is van Elsa. Het publiek was zo enthousiast dat na de bisnummers Elke haar nummer nog eens mocht brengen. Het publiek zong luidkeels mee met de glimlach op het gezicht. Een ander mooi moment was het moment waarop Elke en Gene in de bisnummers voor de tweede maal “Belle & het Beest” brachten.
Iedereen stak spontaan een lichtje in de lucht en wiegde zachtjes mee. De gedachten werden helemaal meegevoerd naar het kasteel. Gene mocht niet alleen met Elke een duet zingen maar ook met Deborah. Met “Een nieuw begin”, een nummer dat toch iedereen verwachtte, namen ze iedereen mee op het vliegende tapijt om even weg te dromen. Ook al staken de vrouwen er met kop en schouder bovenuit, toch hebben de mannen het ook goed gedaan. Gene bracht onder andere “The Circle of Life” van de Leeuwenkoning. Met de beelden op de achtergrond van kleine Simba die de lucht werd ingestoken pakte hij ons toch even op de adem. Gio zong uit dezelfde film Can you feel the love tonight. Ondanks zijn mooie versie bleven de lichtjes weg uit het publiek. Wat het nummer toch een iets magischere toets had kunnen geven.
Kortom de editie van Dinsey in Concert was een geslaagde! Een leuk familie-uitje dat jammer genoeg maar één keer speelde. Wie het miste kan maar hopen dat het concept nog eens terugkeert naar ons land.