Flying Horseman stelt titelnummer voor uit nieuw album
‘Anaesthesia’ is een bluesy, sardonische song over melancholie, eenzaamheid en isolement, en de groeiende schaduw van fatalisme en cynisme. Het gaat over een diepe behoefte aan verbinding, en je dan verbinden aan het verkeerde. Over je onderwerpen aan een autoriteit en de prijs die je daarvoor betaalt. Over een licht in de duisternis, dat je gidst naar de verdoemenis.
Na het hypnotiserende 'Engines' toont Flying Horseman met deze tweede single nog een andere gedaante van het album: donkerder, wranger, maar even meeslepend. “Anaesthesia” klinkt als een bezwering, intens en gelaagd, en laat de luisteraar achter in een bedwelmende roes van geluid en betekenis.
Het nummer werd opgenomen in Antwerpen door Joris Caluwaerts (.STUFF) en gemixt door Yves De Mey, die de rauwe emotie en de beklemmende schoonheid van de song tot in de kleinste details weten te vangen. “Anaesthesia” is geen balsem, maar een bewust gekozen confrontatie. Een song die vragen stelt zonder makkelijke antwoorden, en die je niet zomaar naast je neerlegt.
LIVE
- 15/07, Gent Jazz Festival, Gent
- 02/10, Hnita, Heist-op-den-Berg (try-out)
- 18/10, De Roma, Antwerpen
- 22/10, Bootstraat, Hasselt
- 23/10, Handelsbeurs, Gent
- 24/10, Botanique, Brussel
- 30/10, Cactus, Brugge
- 01/11, Het Depot, Leuven