Karree Konfituur brengt single uit voor Vesta VZW!
Voor Vesta vzw wordt de week voor kerst alvast een warme week! Karree Konfituur, de band rond Bart Foubert die ook peter is van VESTA VZW, brengt een nieuwe single uit speciaal voor Vesta. Hij is getiteld ‘Gek of Geniaal’ en kwam op een speciale manier tot stand. De opbrengst gaat volledig naar Vesta.
Bart Foubert vertelt: Toen ik vorig jaar peter werd, zag ik hoe Vesta moeite deed om toch wat financiële input te kunnen krijgen om iets te kunnen verwezenlijken. Er zijn nog veel noden, maar je kan niet het hele jaar door wafels verkopen uiteraard. Daarom groeide het idee om ook als peter iets met mijn groep Karree Konfituur te voor deze mooie VZW.
Na enkele bezoekjes kwamen we samen op het idee of we geen nummer voor Vesta zouden kunnen schrijven en verkopen in de warme decembermaand.
Naarmate mijn bezoekjes kwamen, vormde ik ook een beeld hoe het er moest uitzien: eentje zonder taboe, eentje die niet alleen over VESTA of ‘mensen met een beperking’ gaat, maar een lied dat juist vertelt dat iedereen ergens wel anders is, en het geen zin heeft mensen in een hokje te steken. Ik wou niet het ‘anders zijn’ benadrukken, maar juist het ‘we zijn allemaal anders’.
Om die laatste stelling te bewijzen vroeg ik op Facebook aan mijn vrienden welke vreemde gewoontes ze allemaal hadden. De reactie was enorm! Iedereen vertelde openlijk en zonder taboes welke gekke dingen ze allemaal deden in het dagelijks leven. Het ging van ‘steeds tanken tot een rond getal’ naar ‘altijd een even aantal boterhammen smeren’ tot zelfs ‘nooit trapleuningen aanraken’.
En vandaar kwam ik op het idee om ‘Gek of geniaal’ te schrijven. Ik verzamelde alle reacties en trok naar mijn muzikale vriend Stefaan Fernande. Vanuit mijn ervaring bij Vesta, gecombineerd met alle vreemde gewoontes op Facebook hadden we genoeg inspiratie om dit nummer te schrijven.
De boodschap is duidelijk: er hapert iets aan iedereen. Je moet gek zijn om iemand in een hokje te steken. En zo heb ik het afgelopen jaar ook ervaren. Wie heeft niet een ‘ander’ kantje?
De single is klaar en ik ben er enorm trots op. Het wordt ook iets exclusief: er worden slechts 1000 singles van gedrukt en élke cd wordt persoonlijk genummerd door een bewoner. Zo is elk exemplaar uniek. Je kan 1 singletje kopen voor 5 euro en hij is verkrijgbaar in 10 verkooppunten in groot Sint-Niklaas. Op is op!
De foto op de cover doorbreekt ook alle taboe: samen met enkele bewoners trekken we een gek gezicht, ondertiteld: ‘Je moet gek zijn om ons in een hokje te plaatsen’. Het doet me wat denken aan mijn schooltijd: “al wa ge zegt, zijde zelf’.
Met de opbrengst van Music For Life zal Vesta verder investeren in haar snoezeltuin. Deze tuin prikkelt de verschillende zintuigen van onze cliënten én is eveneens een aangename plek om te vertoeven of tot rust te komen. We hebben de ambitie om deze tuin meer rolstoeltoegankelijk te maken alsook te voorzien van een aantal nieuwe elementen waaronder een voel- en geluidspaneel. De kostprijs hiervoor is geraamd op 2500 EUR.