Kaya Imani brengt Just a girl uit
Vandaag verschijnt Just A Girl, het nieuwe album van Kaya Imani. De release volgt op een periode waarin de 21-jarige zangeres snel aan populariteit wint: haar eigen Pitstop Tour is volledig uitverkocht en haar muziek gaat massaal rond op TikTok. Zo zijn op haar afgelopen singles 'Lovin Lovin', 'Birkin Bag’ en 'Op Afstand’ al duizenden Tik Tok creaties gemaakt. De 21-jarige zangeres wordt bestempeld als één van de grootste talenten in de muziekindustrie. Kaya schrijft het grootste deel van haar muziek zelf en vertaalt haar persoonlijke ervaringen naar songs die voelen als dagboekfragmenten. Ze neemt de luisteraar aan de hand mee in haar wereld. Op Just A Girl staan samenwerkingen met onder andere Sarita Lorena, Def en Latifah. Eerder werkte Kaya al samen met Ronnie Flex, Broederliefde en sor.
Met Just A Girl laat Kaya Imani horen hoe een nieuwe generatie artiesten hun eigen verhaal vertelt: persoonlijk, kwetsbaar en eigen. Op haar derde album verkent Kaya de overgang van meisje naar vrouw in de wereld van nu. Op het album doorloopt ze symbolisch verschillende “seizoenen” van vrouwelijkheid en laat ze zowel de kracht als de complexiteit daarvan horen. In haar eerlijke songs zingt ze over liefde, chaos, zelfacceptatie en groei:
“Ik belicht op dit album alle kanten van mijn vrouw-zijn: de chaos, de heartbreak, de kracht, de diepe dalen, de hoge pieken, de liefde en de groei. Ik hoop dat dit album de norm doorbreekt over wat een vrouw zou moeten zijn. Dat ik mag laten zien dat de complexiteit van ons vrouw-zijn juist super leuk is.”
- Kaya Imani
Kaya Imani groeide op in een muzikaal gezin en leerde al op jonge leeftijd zingen en piano spelen. Haar vader speelde daarin een belangrijke rol: hij stimuleerde haar om muziek te maken en haar eigen stem te vinden. Na zijn overlijden toen Kaya vijftien was, werd muziek voor haar een nog grotere drijfveer. Over dat verlies en de impact ervan sprak ze eerder openlijk in interviews. In 2023 en 2024 bracht ze op eigen kracht twee albums uit. In 2024 won ze de FunX ‘Next Best’-award van FunX en in 2025 werd ze genomineerd voor ‘Female Artist of the Year’, naast namen als Zoë Tauran en Roxy Dekker. Onder meer Monica Geuze, Zoë Tauran en Claude maakten creaties op haar tracks via TikTok.
I'm Just A Girl tracklist
1. Hier & Nu
2. Birkin Bag ft. Latifah
3. Voor Me Deur ft. SkyeIndy
4. Als Jij Het Weet ft Sarita Lorena
5. Gedroomd
6. Veel Meer ft. Def
7. Lijm Het Voor Je
8. Lovin Lovin
9. Single
10. Op Afstand ft. Denisha
11. Baddie Winter
12. S.O.S.
13. Wie Ben Ik
14. Blijf Je
15. Stuck On Something
16. Veranderd
17. Ongelukkig In De Club ft. Lusho & SkyeIndy