Laat de draak in je los met de vierdubbelaar van Defqon.1 2016
Defqon.1 Festival is een beleving om nooit meer te vergeten. Om zowel de aanwezigen, als de afwezigen, op hun wenken te bedienen, heeft Q-Dance in samenwerking met Be Yourself Music ook dit jaar gezorgd voor een compilatie album om ‘U’ tegen te zetten. Met maar liefst 4 zijden, komt menig muziekliefhebber hierbij aan zijn trekken. Net zoals DQ1 volledig uitverkocht was, wordt het album vast ook een groot succes!
De eerste zijde (red) valt onder de hoede van Bass Modulators. Als producers van het Defqon.1 anthem 2016 ‘Dragonblood’ is het dan ook vanzelfsprekend dat zij deze in de startblokken van het album plaatsen. Met hun euforische sound vullen ze de eerste schijf met aardig wat eigen werk. Hun partner-in-crime lijkt Noisecontrollers wel te zijn. Zo kwamen er 2 collabs tot stand met hen, ‘Glitch’ en ‘Solar’, en zorgde Noisecontrollers voor een remix van hun nummer ‘Let Me See Ya’.
Niet te missen op deze melodische zijde zijn Coone, Atmozfears en Brennan Heart. Respectievelijk met ‘Burn It Down’, ‘Keep Me Awake’ en ‘Its My Style’ weten ze het euforische gehalte hoog te houden. Ook de opkomende talenten Sound Rush en Audiotricz wisten een plek te verzilveren tussen de grootmeesters van het genre. Met nog twee geprogrammeerde nummers van The Prophet, komt nagenoeg de hele eerste zijde aan bod. De ‘Defqon.1 2016 Epilogue’ van Bass Modulators sluit de eerste zijde af.
Na al de euforie belanden we bij de tweede zijde, waar raw hardstyle de gehoorgangen domineert. De anthem maker van vorig jaar, Ran-D, kreeg hier de eer het geheel aaneen te mixen. Hij gaat meteen van start met het nummer ‘Rock & Roll’, een geweldige samenwerking met Endymion. Deze laatste zorgde tevens voor een collab met Phuture Noize Ft. MC Jeff, namelijk ‘Martians’.
Gunz For Hire wisten met hun No Mercy-showcase een dodelijke set neer te zetten op DQ1 en staan dan ook meer dan verdiend met twee nummers op deze zijde. ‘Executioner Style’ en ‘I am a Criminal’ worden als twee topschijven ervaren en zijn een stevige toevoeging aan de tracklist. Ongeveer alle raw hardstyle artiesten uit de scène passeren hier de revue. Van Crypsis en Ran-D, tot Radical Redemption en ga zo nog maar even door. Daarnaast zijn zowel Hard Driver, met ‘Samplebox’ en ‘The Party Never Dies’, als E-Force, met ‘Gods’ en ‘Boomstick’, goed vertegenwoordigd. Met Warface en Delete zijn we aan het einde van de tweede zijde, waarbij ‘The Truth’ zorgt voor de ideale overgang naar het extremere geweld.
De Oekraïense schone Miss K8 staat aan het roer van de derde zijde, waar hardcore de kroon spant. Zelf zorgt ze voor maar liefst 5 eigen producties van haar nieuwe album ‘Magnet’, namelijk ‘Icebreaker’, ‘Raiders of Rampage (MOH 2016 anthem)’, ‘Magnet’, ‘Blackout’ en ‘Battlefield’. De drie heren van Destructive Tendencies waren niet alleen te gast op DQ1, ook op deze zijde tekenden ze present met hun track ‘Do You Bleed’. Een hoop gevestigde waarde, met name Neophyte, Mad Dog, Catscan, Noize Suppressor en Angerfist zorgen voor een hoop harde kicks, maar de nieuwe generatie staat reeds voor de deur, met Furyan & Bodyshock.
Last but not least, een verrassende wending op het album, een zijde volledig toegewijd aan freestyle. Dat freestyle de laatste jaren erg populair is, blijkt uit de vele evenementen die uit de grond gestampt worden. Artiesten hebben een volgeboekte agenda en zowel de oude als de nieuwe generatie kan het genre appreciëren. The Viper is dan ook dé man om deze laatste zijde onder handen te nemen. Samen met Ruthless, Paul Elstak, 2 Brothers on the Floor, LNY TNZ, Mark with a K, Korsakoff en Panic is het de meest energieke cd van de vier. Een aangename toevoeging op het album, dewelke ongetwijfeld in de smaak valt bij de luisteraars. (TVT)