Liveurope, AB & EBU presenteren ‘Europe Day: a cross-border musical celebration of Europe’
Sinds de oprichting van Liveurope in 2014 is Anciennne Belgique één van de drijvende krachten achter het platform. Het is dan ook met veel trots dat ze vandaag mee haar schouders zet onder de viering van Europe Day 2021. Voor het 7de opeenvolgende jaar zet Liveurope op deze dag vers Europees talent in de kijker.
Nieuw dit jaar is dat Liveurope de handen in elkaar slaat met EBU (European Broadcasting Union), een samenwerkingsverband van voornamelijk publieke omroepen uit Europa. Met de steun van de stations binnen dit netwerk, bereikt het lokale talent vlot publiek over de landsgrenzen heen.
Voor Europe Day vaardigt elk van de 15 participerende Liveurope zalen een lokale artiest af waar ze sterk in geloven. Deze artiesten namen elk afzonderlijk een exclusieve mini-showcase op die vanaf 2 mei te horen is op radiostations doorheen Europa (& de rest van de wereld). AB wordt hierbij vertegenwoordigd door de Brusselse Belpopbelofte David Numwami.
De coronapandemie heeft het Europese muziekverkeer volledig lam gelegd. Daarom voelt Liveurope zich meer dan ooit geroepen om een belangrijke rol te spelen in de ontwikkeling van jong Europees talent.
“Ook al kunnen we al deze Europese artiesten op dit moment geen podium bieden, willen we hen toch de kans geven zicht te tonen aan het brede publiek.” vertelt Elise Phamgia, algemeen coördinator van Liveurope.
De volledige Line-up van Europe Day bestaat uit Agata Karczewska (PL), Altın Gün (NL), Amelie Siba (CZ), Belau (HU), David Numwami (BE), Emma Bradley (UK), FLYCKT (SE), Francis of Delirium (LU), Greta (DK), Moglii (DE), Pogo Car Crash Control (FR), Pom Poko (NO), Selma Uamusse (PT), Stay Homas (ES) & Zalagasper (SI).
Showcases van deze artiesten zijn te horen op de verschillende radiostations vanaf 2 Mei. In België kan je afstemmen op Studio Brussel. Op zondag 9 mei zullen zij extra aandacht besteden aan Europe Day in het programma ‘#ikluisterbelgisch’. Vanaf 9 mei zijn alle showcases vervolgens ook on-demand te bekijken als video op www.europeday.live.
Om hun boodschap van diversiteit en Europese culturele samenwerking nog meer kracht bij te zetten host Liveurope op donderdag 6 mei een rondetafelgesprek via de Facebook-pagina van Ancienne Belgique. Ze laten hierbij enkele sleutelfiguren uit het muzieklandschap aan het woord en proberen inzichten te delen over de Europese muziekscene post-corona.
Het panel zal bestaan uit: David Numwami, artiest; Joris Jonckheer, Head of Music bij Studio Brussel; Fiona Deuss Frandi, Project adviser - Music, Europese Commissie; Elise Phamgia, algemeen coordinator van Liveurope en Diego Velazquez, correspondent voor Luxemburger Wort.
Europe Day is mede mogelijk gemaakt dankzij het Creative Europe Programme van de Europese Commissie. Het project heeft ook de officiële steun van het Portugees voorzitterschap van de EU en de Cultural Creators Friendship Group van het Europees Parlement.