Met ‘intensiteit’ als kernwoord sloot Esperanzah zondag zijn 13e editie af
Ver van de grote commerciële festivals toont Esperanzah dat het anders kan. Het blijft niet enkel bij mooie woorden, maar de alternatieve aanpak zet zich om in daden en dit was duidelijk voelbaar aan de sfeer. Gedurende het vierdaagse festival vertaalde de geest van verandering zich in participatie. Naast de uitverkochte openingsdag met het concert van Manu Chao waren de festivalgangers de rest van het weekend ook present, de cijfers getuigen:
46000 festivalgangers
- Donderdag: 12000 (Sold out)
- Vrijdag: 10500
- Zaterdag: 12000 (Sold out)
- Zondag: 11500
- Camping: 7000
- Ongeveer 1800 vrijwilligers per dag
- 44 groepen verspreid over de 2 grote podia, côté Cour en côté Jardin en de ‘scène découvertes.
4 intense dagen
Donderdag werd ingekleurd door de generositeit en explosieve energie van Manu Chao die ongeveer 2,5 uur optrad en een delicieus concert van The Broken Circle Bluegrass Band. Een betoverende vrijdag met Plazia Francia en de Oekraïense revelatie DakhaBrakha.
Zaterdag stond in het teken van de boodschappers met op de côté Cour Danakil en Kery James en op de côté Jardin Playing for Change en de legendarische Ambassadeurs. Zondag was de familiedag met een stralende AYO en het magnetische FAUVE.
Er waren ook heel wat mooie ontdekkingen als het Naamse Little X Monkeys, The Summer Rebellion die vrijdag in vuur en vlam zetten en ook Blitz The Ambassador en Djaikovski ft. TK Wonder & MC Wasp.
Naast muziek was er meer...
De 13 filmvertoningen zaten bijna iedere keer vol.
“Le Village des enfants” was nooit leeg.
Het goed gevulde programma rond de straatkunsten kende een groot succes. De spektakels waarbij soms 500 toeschouwers waren lichtten de abdij op.
De alternatieven boden een goed tegengewicht tegen de crisis : het thema van de campagne van dit jaar heeft de bezoekers van “le Village des Possibles, de ruimte van CNCD/11.11.11 en “het Musée de la Capitalisme” kunnen overtuigen met debatten rond engagement en muzikale intermezzo’s. Animatoren en festivalgangers, klein en groot, hebben deelgenomen aan de parade “des Enfants’phares de la transition om het vurige verlangen naar verandering te symboliseren.
Tot volgend jaar voor een nieuwe afspraak tijdens het eerste weekend van augustus, maar voordien nog op Jyva’Zik op 31oktober en 1 november in Court-St-Etienne.