Mickael Karkousse deelt zomerse rework van single Only With You
Wie Mickael Karkousse recent live zag, heeft ongetwijfeld onthouden dat de liveversie van Only With You één van de hoogtepunten van de set was. Kan niet anders als je op het podium vergezeld wordt door Tom Coghe (GOOSE), Daan Schepers (Bazart, Eefje de Visser) en Steve Slingeneyer (ex-Soulwax). Om de zomer en het weekend goed in te zetten, pompt Mickael vandaag een extra dosis energie in het nummer door een dansbare herwerking uit te brengen.
Mickael bracht dit jaar de kledingcollectie Hello op de markt, naar aanleiding van zijn gelijknamig debuutalbum dat verscheen in november. Karkousse zet zijn passie voor mode nu verder via een samenwerking met Tom Tossyn (designer voor o.a. Stella McCartney, Raf Simons en Diesel). Tossyn ontwierp een T-shirt voor Only With Youen integreerde die in het artwork van de single. Het beeld is een door AI gegeneerd model die het ontwerp draagt. Het T-shirt is binnenkort online te koop.
Mickael Karkousse speelt deze zomer op de Belgische festivals (data worden nog aangekondigd) en sluit op 25 oktober zijn tour af in het Wilde Westen, in zijn thuisstad Kortrijk. In 2023 en 2024 kon je Mickael al aan het werk zien in AB, Het Depot, 4AD en VIERNULVIER, alsook op de festivals Pukkelpop en Eurosonic.
Over Mickael Karkousse
GOOSE-frontman Mickael Karkousse bracht in november 2023 zijn debuutalbum Hello uit, zijn eerste album als soloartiest. Hello is pure expressie, een verlengde van zijn persoonlijkheid en zijn introductie als artiest aan de wereld. Mickael Karkousse over zijn solodebuut: "Ik krijg heel vaak de vraag wat nu het verschil is tussen het maken van een GOOSE-album en een soloalbum. Achteraf bekeken is het antwoord simpel: met mijn album heb ik bewust niet geprobeerd om niet-GOOSE songs te maken. GOOSE is al vijf albums lang een groot onderdeel van mijn leven. Dat zet je niet zomaar uit en daar ben ik bijzonder trots op. Maar door het mezelf toe te laten om ook uptempo songs te schrijven – in tegenstelling tot de EP Where Do We Begin, die vooral romantiek in zich had – is er een hele nieuwe wereld voor mij opengegaan. Een zekere vrijheid, die nodig was om mezelf uit te drukken, ongecensureerd en eerlijk".
Hello verscheen twee jaar na Mickaels debuut-EP Where Do We Begin en na vijf platen met GOOSE - één van de populairste Belgische bands van de 21ste eeuw. Mickael werkte voor de productie van zijn plaat opnieuw samen met de Franse producer Victor Le Masne. Le Masne en Karkousse begonnen hun samenwerking met de Where Do We Begin EP en Le Masne nam de vervolgens de plaat Endless van GOOSE onder handen. Le Masne is één van de meest gevraagde Franse producers van het moment: hij producete en schreef mee aan albums van Kavinsky, Julliette Armanet en Gaspard Augé (Justice). Hij werd zelfs gevraagd om naar aanleiding van de Olympische Spelen in Parijs een nieuw arrangement voor de Marseillaise te schrijven – als eerste in bijna tweehonderd jaar.