© Kristof VVan Den Bergh
Muzikale bijdrage van MIRA voor Besmette Stad - Paul van Ostaijen
In de zomer 2020 werkt Mira aan haar vijfde studio album ‘heilig hart’. Afgelopen maand werd deze plaat feestelijk gereleased. Dat wist u al.
Maar kent u ook het project Besmette Stad? Da’s het multimediale project van deBuren, waarbij meer dan honderd Vlaamse en Nederlandse kunstenaars op zoek gaan naar een artistiek antwoord op de corona-crisis. Ze lieten zich daarbij inspireren door Bezette Stad, de internationaal vermaarde dichtbundel waarin de Vlaamse schrijver Paul van Ostaijen terugkijkt op de Eerste Wereldoorlog (www.besmettestad.eu). Het is in 2021 net 125 jaar geleden dat Paul van Ostaijen geboren werd. Het is bovendien 100 jaar geleden dat zijn meesterwerk Bezette Stad verscheen.
Mira werd gevraagd om een muzikale bijdrage te leveren door een antwoord te schrijven op ‘Music-Hall’, een impressionistische dichtbundel van Paul Van Ostaijen. En dat doet ze met veel plezier. Het voelde aan als een extra track bij ‘heilig hart’, en zo geschiedde.
‘Shopping Mall’ komt vandaag, 18 maart 2021, uit als digitale bonustrack bij ‘heilig hart’, en laat dat nu ook de sterfdatum zijn van Paul van Ostaijen.
‘Shopping Mall’ - laat u niet misleiden door de taal van de titel; Mira zingt opnieuw in het Nederlands.
Een opzwepende song over shoppen om een leegte te vullen.
Over het ontembare verlangen naar onstuimig dansen met een vreemde.
En elkaars zweet ruiken. En ook wel over shoppen.
De pers over ‘ het albumheilig hart’:
- ‘Mira fileert zichzelf en de tijdsgeest.’ - De Standaard
- ‘Intens, melodieus, veelzijdig. Geen enkel zwak moment.’ - Cutting Edge
- ‘Een doodeerlijk, poppy portret van een vrouw van vandaag.’ - Het Nieuwsblad
- ‘Een moedige, verrassende plaat.’ - Marie Claire