Natasha Pirard: aankondiging nieuw album én een eerste headline show

Natasha Pirard: aankondiging nieuw album én een eerste headline show

Het tweede album van de Gentse musicologe en componiste komt uit op 21 november en is een persoonlijk eerbetoon aan haar moeder Cecile en haar overleden grootmoeder Fernande. Op 12 december stelt ze het album voor in Botanique, Brussel.

Na een periode van muzikale experimenten en filmmuziek, keert Natasha Pirard terug met Fernande, Cecile, haar meest persoonlijke en intuïtieve project tot nu toe. Het album is een tweeluik, gewijd aan haar moeder en overleden grootmoeder, twee vrouwen die een diepe invloed uitoefenden op haar leven.

Luister naar Buisson de mûres

Kant één, Fernande, focust op de herinneringen aan haar grootmoeder, die ze op jonge leeftijd verloor. De composities verkennen de vergankelijkheid van het geheugen en zijn doordrongen van de impact van Alzheimer, de ziekte waaraan haar grootmoeder leed. Kant twee, Cecile, staat in het teken van de zorgzaamheid en veerkracht van haar moeder, een constante steun in Natasha haar leven.

De inspiratie voor het album ontstond tijdens een gesprek met haar moeder, die Natasha vertelde: “Als ik op een dag ook deze ziekte krijg, vergeet dan niet dat ik er nog steeds ben (van binnen).” Dit intieme moment vormt de emotionele kern van het project.

Muzikaal combineert Pirard haar stem, viool, synthesizer en veldopnames tot een gelaagd, fragiel geheel waarin persoonlijke herinneringen en universele thema’s als verlies, liefde en herinnering samenkomen. De composities bewegen zich in fragmenten – klanken, loops, texturen – die je meenemen naar scènes uit haar jeugd: een bloeiende tuin, het licht op bramenstruiken, het getjilp van de favoriete vogel van haar grootmoeder.

Fernande, Cecile is zowel een muzikaal eerbetoon aan twee vrouwen als een bredere reflectie op moederschap, geheugen en de sporen die zorg en toewijding nalaten.

Aankomende live data

  • 02.10.25 - Nacht van de Verbeelding, SMAK - Municipal Museum of Contemporary Art - Gent, België
  • 05.10.25 - DEEWEE x Music Mania Records Store - Gent, België
  • 08.10.25 - STUK (w/ Vincent Glowinski), STUK Kunstencentrum vzw - Leuven, België
  • 12.10.25 - Synthi 100 Soundtrack - Videodroom, MIRY Concertzaal - Gent, België
  • 12.12.25 - Botanique (album release show), Le Botanique - Brussel, België
  • 21.03.26 - Deep Listening (EMS Synthi 100), Concertgebouw - Brugge, België

Fernande, Cecile tracklist

1. Jardin des fleurs

2. Proche de toi

3. Dernière visite

4. La tristesse insoutenable

5. Buisson de mûres

6. Changement de pas

7. L’éclat

8. La fin le début

Pre-order/Pre-save album

Lees meer

Alle artikels →