Nieuwe single en livedata dIRK BLANCHART!

Nieuwe single en livedata dIRK BLANCHART!

Zonder dIRK BLANCHART had een stukje van de Belpop er opvallend anders uitgezien. Dat begon al in 1978, wanneer hij als lid van Once More allereerste editie van Humo's Rock Rally won. Toen die groep zich daarna omvormde naar Luna Twist, regen ze met songs als 'African Time' en 'Decent Life' direct de internationale hits aan elkaar.

De veelzijdige muzikant mag daarnaast ook al een pak albums onder eigen naam op z'n conto schrijven - solo is onder meer 'Fool Yourself' tot op heden een van Dirks klassiekers. Na het uitgepuurde Stripped: Live Solo Recordings, uit 2017, kwam begin maart met A Boy Named dIRK z'n 11e (!) studio-album uit.

'Too Much Of Everything' is de tweede single bij dat album. Als warm jazznummer swingt het gemoedelijk weg, wollige piano- en gitaarklinken incluis. Reken daarbij Dirk z'n karakteristieke croonerstem, en je luistert naar een bijzonder fijn lied. Geen toeval dus, dat het momenteel ook in rotatie zit op zowel Radio 1 als Radio 2!

Livedata:

  • 17 mei Costa, Antwerpen
  • 29 juni Woekerfeesten, Oudenaarde
  • 27 juli Luisterplein Gentse Feesten, Gent

Pers over A Boy Named dIRK

  • Met producer Koen Gisen zweert Blanchart bij eerlijk vakwerk: zijn muziek klinkt helder, heeft altijd een goeie melodie en een transparante aankleding met een koortje hier, een piano daar. - De Standaard
  • dIRK Blanchart speelt zijn sterke kanten uit op deze plaat: originele melodieën, een sterke stem, gevarieerde arrangementen, degelijke teksten. - DaMusic
  • (...) zo een typisch Blanchart nummer waarin hij toont dat hij nog altijd beschikt over een prima, gezellige stem. We zijn er van overtuigd dat deze plaat hem nog wel een paar keer op de nationale tv of radio zal brengen. - Luminous Dash

Lees meer

Alle artikels →