© Lonneke Van der Palen
Ontdek Eefje de Visser's video voor 'De Parade'
Vandaag brengt Eefje de Visser de video voor De Parade uit. De video werd gemaakt door creative studio That's What She Set, een jong productiehuis waarin zus en broer Isabelle en Danny Griffioen hun krachten als ervaren kunstenaars van verschillende disciplines bundelen. De creative direction voor deze video is een samenwerking tussen Isabelle en Eefje; een op 16mm film gedraaide choreografie met een donker nostalgische feel. "Wij vinden authenticiteit belangrijk, wat dat betreft was deze samenwerking een goede match met de visie van Eefje, deze video laat zowel haar kwetsbaarheid als haar kracht zien," aldus Isabelle Griffioen.
Eefje: "De Parade is een song vol paradoxen en dat is ook zichtbaar in de video: het individu in samenspel met de ander, losse individuen vormen samen een groter geheel, de groep; jezelf blootgeven en weer verschuilen, elkaar opzoeken en weer loskomen. De song en video schetsen een vage lijn tussen donkerte en cynisme, en zachtheid en romantiek." De dans wordt uitgevoerd door Valentine Galeyn en Els Houttequiet en Eefje de Visser (samen ook verantwoordelijk voor de choreografie) en vier dansers van dansgroep Compagnie J. uit Gent.
In januari van dit jaar bracht Eefje de Visser haar album Bitterzoet uit, een album dat lovend werd onthaald door pers en publiek. Met haar optredens maakte ze zo mogelijk nog meer indruk door de combinatie van een indrukwekkende lichtshow en visuals, intrigerende choreografie en beklijvende liedjes. Niet zo gek dus dat Eefje is overladen met nominaties. Zo is ze genomineerd voor een Anchor Award die op 19 september op het Reeperbahn Festival in Hamburg wordt uitgereikt, haar eerste internationale nominatie. Tijdens het festival geeft Eefje ook twee shows. En ondertussen is de video van De Parade in Duitsland al opgepikt door toonaangevende blogs als Wonderland, COLORS x STUDIO, Notion en Blue Bardot. Op 22 september maakt Eefje in Paradiso in Amsterdam kans op een Gouden Notenkraker en voor de 3FM Awards die op 1 oktober in het Patronaat in Haarlem plaatsvinden is ze twee keer genomineerd: in de categorie Beste Track voor Oh en in de categorie Beste Muzikale Initiatief voor de veelgeprezen Bitterzoet Concertfilm. Die dag zal Eefje ook een intiem optreden geven voor een handjevol fans.
Voordat ze op 5 januari 2021 in Paradiso, Amsterdam haar Nederlandse clubtournee start, geeft Eefje dit jaar ook nog een aantal corona-proof concerten in Nederland en België. Bekijk alle data hier.
Bekijk video
Ingesloten inhoud van een sociaal netwerk dat cookies wil plaatsen of uitlezen (YouTube). Je hebt hiervoor geen toestemming gegeven.
THE VIDEO
Ingesloten inhoud van een sociaal netwerk dat cookies wil plaatsen of uitlezen (YouTube). Je hebt hiervoor geen toestemming gegeven.