'Een Beetje', nieuwe single van Derek feat. Vera Coomans (Madou), out now. 'Hunker' album release op 9 oktober via Lipstick Notes Records.

'Een Beetje', nieuwe single van Derek feat. Vera Coomans (Madou), out now. 'Hunker' album release op 9 oktober via Lipstick Notes Records.

Album release concert (23 oktober, De Grote Post, Oostende) met special guests Vera Coomans, Jan De...

"Meer dan tien jaar geleden zong ik al eens samen met Vera Coomans in de studio van Rudolf Hecke, maar daar is verder niets meer mee gebeurd. Het opnamemoment met Vera bleef wel hangen in mijn geheugen en de nieuwe single 'Een Beetje' vroeg om de steun en het medeleven van een gerijpte stem, van een dame die de gelaagdheid van de woorden geloofwaardig kon dragen. 'Een beetje' is een liedje over liedjes schrijven. Waarom doet een mens dat? Het is een roeping, een dwangmatigheid, een aanhoudende poging om het leven te verklaren of minstens wat op te klaren, een drang tot het communiceren met de muze, de genderloze goddelijke muze die voorlopig van geen wijken wil weten, die dag en nacht ligt te soezen in mijn achterhoofd en soms recht voor de wielen van mijn fiets of motor opduikt (gevaarlijk), en dan moeten de remmen dicht voor de plicht, de roeping, de dwang, de drang. Allemaal woorden die niet in het liedje staan maar er wel in hadden kunnen staan." - Derek

De eerste optredens die Derek bijwoonde waren kleinkunstconcerten op “De Zolder” in zijn geboortedorp Gavere. Daar zag hij in de jaren zeventig alle grote kleinkunstenaars passeren en dat liet een blijvende indruk na. Eén van de eerste platen die hij op zijn kamertje thuis draaide, was ‘Vogelenzang, 5’ van Jan De Wilde. Dat dezelfde Jan vijftig jaar jaar later ook zou meezingen op een liedje van hem, was toen niet eens een droom, en toch is het nu werkelijkheid. Toen Jan kwam zingen in de studio en zijn stem door de boxen klonk, sprongen de tranen in Derek zijn ogen. Vijftig jaren schoten in een paar seconden voorbij.

Naast Jan De Wilde, kwamen ook twee andere Belpop-coryfeeën meezingen op een lied, met name Vera Coomans (Madou) en Guido Belcanto. De plaat 'Hunker' is schatplichtig aan de kleinkunstenaars van die tijd. De liedjes geven een inkijk in de jonge levensjaren van Derek die overgaan in gerijpte mijmeringen van een door de wol, of eerder, door de muziek geverfde Derek. Eerst was er de kleinkunst, dan Dylan, Johnny Cash, Eric Clapton, JJ Cale en nog later de rock ’n roll van The Stones, de rock van AC/DC en Aerosmith. De eerste romance blijft echter voor altijd hangen in het hart en is niet weg te krijgen uit het onderbewuste. Bij Derek is dat niet anders.

Fanlink single 'Alles Wat Een Mens Gelukkig Maakt'

Derek is een singer-songwriter met een dertigtal cd’s op zijn kerfstok of palmares. Hij schrijft en zingt in het Engels, Frans en Nederlands en had radiohits met 'Oh By The Way', 'Petit Lapin', 'Oui Je t’Aime', 'Zusje' en 'Onder stroom'. Hij is ook auteur van drie verhalen- en gedichtenbundels: 'Blij Met Een Beetje Zon', '16' en 'De Boswachter Van Oostende'.

Derek had samen met Yves Meersschaert het duo Derek & Vis en hij zit nog steeds in de rockband Derek & The Dirt. Vanaf 2002 werkt hij onder de naam Derek zowel solo als met verschillende groepsbezettingen aan nieuwe cd's en trad en treedt hij daarbij op in vele verschillende formules en groepen die luisteren naar namen als Pilgrim, Het Gespuis, The Rolls, Derek & Renaud, Derek & Maria, Derek & Rony Verbiest, Les Rimbauds, Les Amis de Derek.

Vanaf oktober gaan Derek & De tedere kompanen de baan op om het nieuwe album 'Hunker' live te brengen.

Live:

15 oktober 2026, CC De Steenoven, Herzele (try-out)

23 oktober 2026, CC De Grote Post, Oostende (première)

31 oktober 2026, CC Leietheater, Deinze

Ingesloten inhoud van een sociaal netwerk dat cookies wil plaatsen of uitlezen (Spotify). Je hebt hiervoor geen toestemming gegeven.

Lees meer

Alle artikels →