Podcast- en radiohost Andries Beckers gaat op tour met ‘De Zwaarste Theatershow’

Podcast- en radiohost Andries Beckers gaat op tour met ‘De Zwaarste Theatershow’

Andries Beckers is radiopresentator (Studio Brussel) en podcaster (Welcome To The AA). Dertig jaar geleden vertelde hij een kleine leugen om bij zijn favoriete punkband te mogen spelen en gaf daarmee zijn leven een onverwachte wending. Een levensreis die bestond uit slapen op vreemde vloeren, spelen alsof het je laatste avond is, en het koppige geloof dat avontuur altijd meer waard is dan zekerheid. Al die belevenissen heeft hij nu gebundeld in ‘De Zwaarste Theatershow’. Tickets zijn nu verkrijgbaar via www.andriesbeckers.be.

De Zwaarste Theatershow

Andries Beckers is podcasthost (Welcome To The AA), radiopresentator (Studio Brussel), sportcommentator en behaalde een blauwe band in Braziliaanse jiujitsu. Maar de rode draad doorheen alles wat hij doet, is muziek. Luide muziek vooral.

Als gitarist bij onder meer Born From Pain', The Setup' en Diablo Blvd' bouwde Beckers jarenlang aan een leven op en naast het podium. Hij speelde in zweterige clubs, reed duizenden kilometers van zaal naar zaal en dook diep in de metal- en hardcorescene. Intussen groeide hij uit tot een vaste referentie als het over zware muziek gaat. Sinds 2025 host hij wekelijks De Zwaarste Show’ op Studio Brussel.

Al die jaren in bands, tourbussen en undergroundprojecten leverden een karrenvracht aan verhalen op. Over muziek en vriendschap. Over ergens vol voor gaan, ook wanneer niemand meekijkt. Over ouder worden zonder helemaal braaf te worden. Over keuzes maken, verdwalen, blijven spelen en af en toe ontdekken dat de beste avonturen beginnen met een half plan.

In ‘De Zwaarste Theatershow’ brengt Beckers die verhalen voor het eerst alleen op een theaterpodium. Geen klassieke comedyshow en geen droge muzieklezing, maar een persoonlijke show vol volume, zelfrelativering, tourbuslogica en scherpe anekdotes uit een leven dat nooit stilstaat.

“Voor het eerst in mijn leven ga ik helemaal alleen op een podium staan. Inderdaad, een ‘voorstelling', zoals ze dat vroeger noemden. Al kan je het misschien ook gewoon spoken word noemen: een bundeling van verhalen en inzichten over dingen die me nauw aan het hart liggen. Muziek, het leven op tour en alle avonturen die daarbij horen." — Andries Beckers

Tourdata

Andries Beckers \ De Zwaarste Theatershow

  • 19.11.26 LEUVEN \ Het Depot
  • 02.12.26 HEIST-OP-DEN-BERG \ Zwaneberg
  • 04.12.26 MALDEGEM \ Den Hoogen Pad
  • 05.12.26 MECHELEN \ Stadsschouwburg
  • 12.12.26 HALLE \ 't Vondel
  • 17.12.26 BRUGGE \ Biekorf
  • 18.12.26 SINT-NIKLAAS \ Stadsschouwburg
  • 09.01.27 GENT \ Minard
  • 15.01.27 MOL \ Schouwburg Rex
  • 04.02.27 ROESELARE \ De Spil
  • 20.02.27 OOSTENDE \ De Grote Post
  • 25.02.27 BILZEN-HOESELT \ De Kimpel
  • 26.02.27 STROMBEEK \ Cultuurcentrum
  • 11.03.27 KEERBERGEN \ Den Bussel
  • 20.03.27 IEPER \ Stadsschouwburg
  • 27.03.27 HERENTALS \ 't Schaliken
  • 14.04.27 KORTRIJK \ Schouwburg
  • 21.05.27 HASSELT \ Cultuurcentrum
  • 23.05.27 ANTWERPEN \ Arenberg

De Zwaarste Theatershow gaat op 19 november in première in Het Depot Leuven. Alle tourdata en tickets zijn te vinden op www.andriesbeckers.be.

Andries host samen met Alex Agnew de populaire podcast Welcome To The AA. Elke maandag komt een nieuwe aflevering online op alle podcastkanalen en op YouTube.

WWW.ANDRIESBECKERS.BE

Lees meer

Alle artikels →