Pitou’s tweede album 'P2' is een viering van chaos

Pitou’s tweede album 'P2' is een viering van chaos

"To Do What" is de derde single van Pitou’s tweede studio-album P2, dat zal verschijnen op 20 maart ’26. Het weerbarstige, industrial-achtige "To Do What” is Pitou’s manier om af te rekenen met de compulsieve zoektocht naar antwoorden in het schrijfproces.

Pitou: “Vaak fungeert het schrijfproces van songs voor mij ook als het zoeken naar antwoorden op de vragen waarmee ik zit. Dat legt soms veel druk op een song en hoe ik me tot muziek maken verhoudt. Bij To Do What heb ik geprobeerd de vraag en de chaos te laten bestaan, zonder een antwoord te bieden. Een viering van de vraag, en het niet-weten.”

De videoclip en het artwork zijn van Pitou’s eigen hand; waarin ze tekeningen van haar vrienden en luisteraars combineert, in de surrealistische traditie van het ‘cadavre exquise’, een tekening die uit losse, ongerelateerde delen wordt opgebouwd. Zo worden de visuals net als To Do What zelf een viering van chaos en willekeur, en de vrijheid die daarin te vinden is.

Over P2:

Pitou’s tweede plaat heet P2. Te lezen als Pitou, of Part Two. “Ik heb een heel nieuwe kant ontdekt van mijn songwriting. Mijn vorige plaat, Big Tear, was een soort kathedraal die ik bouwde, waarbinnen ik op zoek kon gaan naar antwoorden, en en een plek kon geven aan mijn verdriet. Maar ik zie muziek als een belangrijk personage binnen mijn leven, an het voelde niet meer eerlijk om enkel bij haar aan te kloppen met vragen of melancholie. Het werd tijd om haar rol in mijn leven volledig te maken, en ook alle andere aspecten van het leven - andere emoties, andere geluiden -met haar te delen. Daarom ben ik deze plaat Pitou Part Two gaan noemen. Of simpelweg: P2.” Het materiaal op P2 put uit een veelbewogen periode, vlak na de release van Big Tear. “Ik bevond me in een positie van constante discomfort, waarbij ik het gevoel had dat alle paden ineens weer open lagen, en ik bevroren op het kruispunt stond. Ik kon daar blijven staan, en me blijven verzetten tegen die openheid, of me er aan over geven.”

Pitou besloot zich vol op dit kruispunt te storten, puttend uit zowel de chaos als de mogelijkheden. Het jaar 2024 werd zodoende haar ‘Jaar van Experiment en Samenwerking’, waarin ze wilde samenwerken, dingen wilde uitproberen die ze anders misschien niet had gedaan. Het jaar leidde o.a. tot de hoofdrol en het maken van de soundtrack voor Malu Janssens prijswinnende kortfilm Barlebas en muzikale samenwerkingen. “Ik gaf mezelf daardoor vrij spel, en permissie om te falen. Wat ik vroeger misschien als een mislukking had beschouwd, werd ineens een valide uitkomst van een experiment. Hierdoor ging ik me niet meer focussen op het eindresultaat, maar op het proces dat ik wilde hebben, de ervaringen die ik wilde meemaken. Alles wat er als resultaat uitkwam was bijvangst.”

P2 is door Pitou zelf geproduceerd, met aanvullende bijdragen van de in Antwerpen gevestigde artiest/producer Youniss Ahamad. Sommige nummers op P2 komen voort uit het speelse experiment, andere leunen weer op een traditionelere aanpak. Naast gastmuzikanten kleurt Pitou's hechte liveband – M. Alberto (saxofoon/clarinet), Lieke Heusinkveld (toetsen/clarinet), Jasja Offermans (bas) en Mischa Porte (drums) – de songs. De plaat is gemixt door Matthijs Kievit. De experimentele aanpak manifesteert zich verder in de speelse visuals – onbesuisde fragmenten van een roadtrip, vastgelegd door de lenzen van bevriende kunstenaars en filmmakers.

Pitou - To Do What (Official Video)

Over Pitou:

Pitou brak in 2023 door met haar debuutplaat Big Tear, eindigend in vele eindejaarslijstjes (‘Een van de mooiste indie-pop platen van dit moment’ - Madame Figaro, FR. ‘Een plaat van wereldklasse’ - Volkskrant, NL). Haar muzikale achtergrond is uniek te noemen; als kind zong ze in professioneel klassiek kinderkoor en trok ze met haar ouders mee op reis, cassettebandjes met Malinese, Senegalese en Indiase artiesten terug mee naar huis nemend. Deze mengelmoes leidt tot haar eigen herkenbare muzikale universum, waarin haar stem, unieke melodieën en songstructuren samengaan met intuïtieve en poëtische teksten.

Ze wordt gelauwerd om haar emotionele live performances en de creativiteit die ze toepast in alles wat ze doet; van het zelf produceren van haar eigen muziek tot het regisseren, choreograferen en maken van de muziekvideo’s en de artworks. In haar nieuwe werk vernieuwt ze op zowel emotioneel als creatief vlak. Het is een levenslustige rondreis waarin waanzin, blijdschap, onafhankelijkheid en melancholie samen de dansvloer betreden – waarin de Nederlandse singer-songwriter, componist en producer het impulsieve experiment volop omarmt.

Bekijk video

Ingesloten inhoud van een sociaal netwerk dat cookies wil plaatsen of uitlezen (YouTube). Je hebt hiervoor geen toestemming gegeven.

Lees meer

Alle artikels →