P!nk brengt het carnaval ook naar Mönchengladbach!
Zondag hield het Summer Carnival van de Amerikaanse zangeres P!nk halt in het Borussia Park in Mönchengladbach, de thuishaven van de Duitse eersteklasser Borussia Mönchengladbach. Wat konden we nog verwachten nu de Europese Summer Carnival tour van wereldster P!nk stilaan ten einde loopt? Werden we toch nog aangenaam verrast? Sloop er al wat vermoeidheid in de set? Of ging het hele stadion samen met P!nk door het dak?
GAYLE: groot potentieel
De jonge GAYLE mocht het carnaval op gang trappen met haar poppunk. Bij het begin van haar set waren vooral de eerste rijen goed gevuld, maar moest een deel van het publiek nog zijn weg in het stadion vinden. Het geluid was zeker niet altijd top, maar GAYLE liet het allemaal niet aan haar hart komen. Bitter weinig mensen kunnen op hun 20ste immers al zeggen dat ze het voorprogramma van Tate McRae, My Chemical Romance, Taylor Swift en P!nk mochten verzorgen. GAYLE en haar muzikanten hadden er zeker zin in.
Tijdens "We Will Rock You" van Queen deed het stadion, dat intussen zo goed als volgelopen was, gezwind mee. GAYLE maakte goed gebruik van de ruimte en sprong in het rond, speelde bas met haar instrument op haar rug en schopte af en toe figuurlijk in het rond. Ongetwijfeld zat er een trap op de kont van haar ex bij, want die blijkt een asshole te zijn. Moet ze het nog even spellen? A-B-C-D-E, F-U. Afsluiten met een knal noemen ze dat.
The Script: opwarmen met de vele meezingers
Na GAYLE mocht de Ierse band The Script het podium op. Danny O'Donnoghue, die quasi de hele show vooraan te vinden was, kreeg meteen het publiek op zijn hand en zowel vooraan als achteraan was er heel wat beweging te zien. Enkel om even keyboards of gitaar te spelen, zagen we de zanger zijn kompanen op het grote podium vervoegen. Met hun nummer 'Rain' probeerde The Script het te laten regenen. Dat de poging mislukte, vond niemand erg.
Een zomeravond vol meezingers, meer verwachtte het publiek ook niet. Zoals vaker tijdens hun shows, werd de ex van een fan gebeld en zong O'Donnoghue het nummer "Nothing" met die ex aan de lijn. Is dit nog nodig? Het publiek kon het best nog wel pruimen. Gelukkig waren er ook nog andere songs, waaronder de vrijdag uitgebrachte single "At Your Feet". Ook de vorig jaar overleden gitarist Mark Sheehan werd niet vergeten. Nadat de band hun fans nog eens uitvoerig bedankte voor hun steun, werd het nummer "If You Could See Me Now" aan hem opgedragen.
Met de vele jaren op hun teller, moet je een band als The Script nog weinig leren. Het publiek laten meezingen? Check. Smartphonelichtjes ("het enige nuttige aan een smartphone tijdens een concert") aan? Check. Meebrullen met hits als "Breakeven", "Rain", "Superheroes" of "Hall Of Fame"? Check. Het publiek genoot van het optreden en deed gretig mee. Superhelden? Nee dat niet, maar wel een leuke opwarmer voor de hoofdact van de avond.
P!nk: superlatieven in overvloed
Het moet gezegd: het verrassingseffect was al wat weg na haar passage op Werchter Boutique (2023) en in Brussel (2024). Het is moeilijk om iets geheim te houden als iedereen volop filmpjes en foto's maakt. Maar het is en blijft een geweldig spektakel om live mee te maken: acrobatie, dans en vooral loepzuivere zang. Alleen dat al verdient een dikke pluim.
Iets na 21 u. was het eindelijk zover: het carnaval kon nu echt losbarsten. Na een leuke video-intro barstte het feest meteen echt los met "Let's Get this party started!", de eerste van de vele hits die zouden volgen. Wie dacht een rustige zondagavond al zittend in de tribune te beleven, kwam bedrogen uit: al meteen veerden heel wat mensen rechten om te dansen terwijl acrobate P!nk haar eerste straffe toeren uithaalde. Publiek volledig ingepakt na 1 nummer, dan weet je dat je met een wereldster te maken hebt.
Enkele handtekeningen voor fans, heel wat cadeautjes voor de zangeres, waaronder een jas en gehaakte kikker. De liefde is groot tussen artieste en fans. Dat zou nog meermaals blijken tijdens de set. Het zorgde ervoor dat het geen superstrakke set werd, maar een show met de nodige improvisatie tussen de nummers door. Ook haar grapjes, zoals over de chocolade die ze van fans en haar pianist kreeg, geven P!nk het nodige knuffelgehalte ondanks haar misschien wat ruigere imago.
Terug naar de show dan. Een hele resem hits passeerden nog de revue, al dan niet met het nodige vliegwerk of danspasjes. Denk aan "What About Us", "Who Knew", "Just Give Me A Reason", "When I Get There" en "Trustfall". Bij dat laatste nummer lieten de dansers zich op een trampoline vallen en kwamen moeiteloos weer op het hoger gelegen platform terecht. Ook de cover "What's Up" van 4 Non Blondes en "Make You Feel My Love" van Bob Dylan.
P!nk veranderde regelmatig van outfit, maar je kreeg nooit echt rust tussen de nummers. Daarvoor waren de visuals te impressionant: lichten, vuur, ballonnen, dans, een zwevende P!nk, vuurwerk buiten het stadion, ... Het publiek kwam een hele show lang ogen te kort. Ook al haar muzikanten, achtergrondkoor en dansers kregen de nodige bloemetjes toegeworpen.
Wie rond 22u40 stilaan aan de terugreis begon te denken, was eraan voor de moeite. P!nk had duidelijk andere plannen: met "Never Gonna Not Dance Again" zette ze het stadion nog eens in vuur en vlam, stilstaan was geen optie. Tijdens "So What" vloog P!nk meermaals hoog door de lucht van de Sudkurve naar de Nordkurve en terug. Nog altijd met loepzuivere zang, maar helaas wel het slotakkoord van een geweldig Summer Carnival.
Tekenen van vermoeidheid zo tegen het einde van haar Europese tournee, we konden er P!nk allerminst op betrappen. Knappe visuals: zeker! Perfecte zang, ook terwijl ze hoog in de lucht onderste boven hing of van de ene kant van het stadion naar de andere zweefde: absoluut! Steengoede dansers en muzikanten: zonder twijfel! Kortom een fantastisch totaalspektakel dat een uitstapje naar Mönchengladbach zeker de moeite waard maakte.