© Peter Minnebo
Retropop 2017 was top!
Het almaar nog groeiende Retropop festival in Emmen (NL) scoorde weer een hoog puntenaantal bij de jongeren van de jaren ’80 en van nu. Rondom de klok 14u30 staat de teller reeds op 8000 bezoekers, enkele uren later zal de teller op 17500 staan. “Ooit begon het allemaal in discotheek Boogie Bar, vervolgens trokken we naar theater Muzeval en dan naar de Hampshire venue,en dan was het tijd om open-air te gaan", aldus Henk Timmer van de organisatie.
Het festival duurt één dag en beschikt over 4 podia. Op het hoofdpodium spelen originele bands uit de jaren 70, 80, 90 en begin 00. Op de Nederpopstage spelen originele Nederlandse bands uit de jaren 70, 80 en 90. Ook er is een Discotent met DJ’s. In 2015 is de Futurestage geïntroduceerd. De Futurestage is een podium waar de festivalbezoekers kennis kunnen maken met de sterren van toekomst. Het festival biedt de festivalganger ruimte en mooie grasvelden aan , soms zelfs grenzend aan de waterkant. De weg naar de ingang is aan beide zijden geplaveid met enthoesiaste kampeerders met zeer originele authentieke kampeerwagens. Hostessen geven je een warme welkom aan de ingang.
De zusjes van Loïs Lane, retrogewijs gehuld in een punkerige outfit van weleer, openen swingend de Nederpopstage. Verwennerij alom met hits (Tonight/1995) en het ‘Tears in my eyes’, wat niemand zal terugvinden op I-Tunes of internet.
Seventies legende Chris Norman heeft reeds een levensverzekering voor entertainment en succeshits. (Lay back in the arms of someone, Living next door to Alice,....). Chris kondigt zijn nieuwe single aan, weliswaar gecomponeerd in een typisch Smokie jasje, en vindt het nog steeds “very exciting”, dus nog geen rustpensioen. Met een korte ‘singing in the rain’, jent hij het publiek en de weergoden, die een zuiders windje over de Retropop venue blazen.
John Watts van Fisher-Z, hernieuwde, buiten zichzelf, de band met jonge muzikanten,gunt zichzelf ook nog geen rustig leventje. Het pareltje ‘The Worker’ uit 1979 blijft live een onverwoestbaar icoon, het verdient een ster op de betere festival grasmatten. Vanavond nog een ode aan hun creatieve muzikale oerknal met hun allereerste nummer Wax Dolls. John Watts speelt gewoon, in volle puurheid en bruist nog van energetische bewegingen. Politieke boodschappen zijn hun nog niet vreemd, het was een trend van bands in de jaren ’80. ‘Wild Wild Wild’ staat voor het disrespect van Trump, aldus Watts. Voor het nummer ‘In England’ wil hij kwijt dat hij net zijn Europees lidmaatschap vernieuwt heeft via vrienden in België. ‘Pretty paracetamol’ misleidt graag, paracetamol is het inhoudelijk hoofdingrediënt van de song en niet drugs, zoals zou doen vermoeden. ‘Batallions of strangers’ blijft helaas actueel met alle bommengeweld.
Henny Vrienten beklimt via de backstage het podium, met in zijn schaduw een horde cameraploegen. “Volgens mij wordt het hier een feestje! “,aldus Henny, nog steeds stralend en genietend tijdens het spelen van Pa, Smoorverliefd, Doris Day, De bom,Belle Helene,...De gillende meiden zijn verdwenen, maar dansen des te meer.
Pé en Rinus, gehuld in promo t-shirts, zorgen voor de nodige hilariteit, meezingers en dit gecombineerd met een dampende rockset. Retropop blijft maar stomen.
De Pretenders laten zich niet gauw meer zien op de festivalpodia en Retropop kreeg de eer hen te afficheren tijdens hun Europese doortocht. Tante Chrissie is haar zwarte pluimen wel verloren, doch de rockerige bitch heeft het overleeft. Fotografen en eigen muzikanten mochten het ondervinden tijdens haar eerste nummers, misschien wil ze het publiek het allerbeste geven. Na het ietwat agressieve rockgehalte en haar adoratieve uitspraak over bikers, wordt plaats gemaakt voor het o zo breekbare ‘Hymn to her’ in de retro-kapel.
Het Haagse Di-rect sloot de Nederpopstage af . Zanger Marcel Veenendaal vertolkt zeer innemend, en zet een bijzondere identiteit van de groep neer.
De gerespecteerde Roger Hodgson (ex-Supertramp) wandelt op het podium met een glinstering in zijn ogen. Hij kwam even tot inkeer in zijn kleedkamer, kort voor zijn performance, en vroeg zich af wat het publiek vanavond het liefst zou horen....Supertramp hits natuurlijk, “dan doen we dat toch!”, aldus Roger.
Retropop staat niet alleen voor een sterke line-up op een unieke locatie, maar ook voor artiesten die alle eer en respect verdienen.
Aan de uitgang lezen we dat we welkom zijn op editie 2018 die al op de loer ligt.