Years & Years spelen op 19 november in Trix

Years & Years spelen op 19 november in Trix

Dat het geen Years & Years meer zou duren vooraleer deze Britse synthpopband zou doorbreken, was al duidelijk sinds de Britse Radio 1 hen uitriep als winnaar van de BBC Sound Of 2015. Een erg grote verrassing was de overwinning overigens niet, aangezien het trio op dat ogenblik al hits had gescoord met "Take Shelter" en "Desire". Een melange van R&B, nineties house en electropop, met het onmiskenbaar hoge stemgeluid van frontman Olly Alexander. Maar het is uiteindelijk de single "King" die ervoor zorgt dat Years & Years evolueert van 'belofte van 2015' tot 'doorbraak van 2015'.

Het verhaal van Years & Years begint bij bassist en toetsenist Michael Goldworthy. De Australiër verhuist in 2010 naar Londen om zijn geluk te beproeven in de muziekindustrie. Via een online advertentie ontmoet hij synthesizerspeler Emre Turkmen, een Brit van Turkse afkomst die in Nederland is geboren. Zanger Olly Alexander komt erbij wanneer Goldworthy hem in het appartement van een gemeenschappelijke vriend hoort zingen onder de douche. Vijf jaar later is het trio met 'Communion' toe aan hun eerste langspeler. De soulvolle synthpop, met invloeden van Stevie Wonder tot Radiohead, slaat aan bij het grote publiek en katapulteert hen regelrecht naar de hoogste regionen in de charts.

Na hun passage in een propvolle KluB C op Rock Werchter, waar de Londense band oorverdovend luid verwelkomd werd op schril meisjesgejuich, kondigt Years & Years een nieuw concert aan in ons land. Indoor ditmaal. Op donderdag 19 november staat het trio op het podium van Trix in Antwerpen. De voorverkoop gaat van start op woensdag 26 augustus om 11u.

Lees meer

Alle artikels →