Little Mix mixes it up in Lotto Arena

Little Mix mixes it up in Lotto Arena

door Kim Gijsbrechts

Perrie Edwards, Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock en Jade Thirlwall zijn niet meer weg te denken uit de Britse popscene sinds hun deelname aan en overwinning bij X Factor in 2011. Als edgy popgroep Little Mix scoorden ze reeds tal van hits met o.a. ‘Wings’, ‘Black Magic’ en ‘Shout out to My Ex’. Deze laatste komt uit hun nieuwste album ‘Glory Days’. Meteen ook de reden voor hun ‘The Glory Days Tour’.

Dat het optreden van deze avond een overdonderend succes wordt, lijkt op voorhand reeds vast te liggen. Kort na 21u begint het publiek ongeduldig te worden. Een wave start en de bandnaam Little Mix wordt luid gescandeerd. Een kwartiertje later is het zover. Paraderend in raceachtige outfits verschijnen de dames ten tonele terwijl hun eerder opgenomen close up’s op het achtergrondscherm afgebeeld worden. Het heeft enigszins weg van een catwalkshow als de dames een krachtige pose aannemen. Dit is pure Girl Power. Hoe kan het ook anders dan dat hun eerste song van de avond ‘Power’ is. Het vuur spat letterlijk en figuurlijk van het podium. De toon is gezet en het publiek is in extase. Dat is het algemene gevoel over de rest van de avond. De powertracks volgend elkaar snel op. ‘Black Magic’ spat van het podium, ‘Salute’ vloeit over in ‘Down&Dirty’, maar eindigt met een kleine terug- en uithaal naar Salute door Edwards. Respect voor de dames met hun hevige gesynchroniseerde danspasjes in een oververhitte Lotto Arena. Dit, en de ietwat cliché bindteksten, maakt wel snel duidelijk dat het vanavond niet draait om de zang, maar om de sfeer. De soms ietwat te luide bass, maakt het dat de Edwards, Nelson, Pinnoc, en Thirlwall niet altijd even duidelijk te verstaan zijn. Het is me dan ook even niet duidelijk of de dames dan wele ven goed kunnen zingen dan dat ze een show kunnen geven. Dit wordt echter snel duidelijk na hun vertolking van ‘Secret Love Song’, een nummer dat ook speciaal is voor de dames zelf. Een ware topper van de avond dat dan ook beloond wordt met luid applaus.

Na een korte outfit en color change (zwart-geel), pauze opgevuld met een solo dance performance van de toch wel indrukwekkendeachtergronddansers, is Little Mix klaar voor deel 2. En de sfeer zit er nog steeds in. De dames lijken zich erg te amuseren op het nummer ‘No More Sad Songs’. En al domineren ze de mannelijke dansers op het podium. Zo slaan ze de dansers als het ware op de grond bij ‘Hair’ en moeten de heren op hun knieën aan het einde van ‘You Gotta Not’, is de liefde toch groot. Zo is het danser Randall zijn Birthday en dat mag niet zonder taart, en een volle Lotto Arena die Happy Birthday zingt, voorbijgaan. Ook wijst Edwards bezorgd naar een fan in de zaal die uit het publiek gehaald moet worden door oververhitting (?). Dat Perrie Edwards, Jesy Nelson, Leigh-Anne Pinnock en Jade Thirlwall hun hart op de juiste plaats hebben, bewijzen ze nogmaals met hun deelname 2 dagen later aan het Tribute concert in Manchester georganiseerd dor Ariana Grande.

Al bij al een optreden dat niet teleurstelt voor de aanwezige fans.

Lees meer

Alle artikels →