Recensie: Serious Beats blaast 25 kaarsjes uit met 83ste compilatie
Met dit jaar de 25ste verjaardag op de teller, is Serious Beats sinds 1991 uitgegroeid tot één van de langst lopende en meest toonaangevende dancecompilaties van België. Het jubileumjaar kon bijgevolg niet onopgemerkt voorbij gaan en ‘Serious Beats 83’ kwam dan ook meteen binnen op nummer 1 in de charts. Voor dit album werd opnieuw een vierdubbelaar samengesteld met de heetste club, groove, house & electro tracks van de grootste artiesten.
In de startblokken staat exclusief en nog heet van de naald de nieuwe Work It Out van Netsky, die tot stand kwam in samenwerking met Digital Farm Animals. De eerste zijde bestaat vooral uit collabs. Dit is nog voorzichtig uitgedrukt want er is slechts één solonummer aanwezig, namelijk Sleep, for the Weak (Lost Frequencies remix) van Lea Rue. Daarnaast staan tal van grootmeesters geprogrammeerd die zorgen voor erg melodische noten. Gaande van Sigala en Tiësto, tot Zara Larsson, Alvar & Millas, Sigma en Kygo. Het werd alvast een liefdevolle zijde met titeltracks als Sweet Lovin, How Love Begins, Roses en L’amour Toujours.
De tweede zijde moet zeker niet onderdoen. De nummers N2U en If It Ain’t Dutch, respectievelijk van Showtek & Eva Shaw Ft. Martha Wash en Armin Van Buren & W&W, steken er alvast bovenuit. Meer talent van Nederlandse bodem vinden we bij Nicky Romero, Chocolate Puma en Sander Van Doorn. Maar ook de Belgische DiMaro weet met zijn nummer Other Side te imponeren.
Om de vorige twee schijven te overtreffen, moesten zijde 3 en 4 al serieus uit de kast komen. Met artiesten als Olivier Heldens, Funkerman, Mike Posner, Format:B en Riva Starr zijn ze alvast in hun opzet geslaagd. Al hevelt het overgewicht toch lichtjes over naar wat reeds gepasseerd is. Desalniettemin staan er nog een heleboel leuke nummers op deze zijden die het geheel compleet maken.
De nieuwe Serious Beats 83 is ongetwijfeld de meest essentiële en complete compilatie, met dé club hits van morgen. (TVT)