Singer-songwriter Maximus maakt nummer ’Sabrina’ als ode aan de ‘Boys Boys Boys’ zangeres
MAXIMUS aka Yannick Uyttenhove is een singer-songwriter op bas en contrabas. Deze West-Vlaming speelde reeds bij Luka Bloom, Garland Jeffreys, Racoon, Novastar en Trixie Whitley, maar bracht zelf reeds 2 eigen albums uit. Maar liefst 6 singles haalden hiervan airplay op Radio 1, Radio 2 en Studio Brussel. MAXIMUS speelde in het Sportpaleis op Humo's Pop Poll en tourde solo (!) als voorprogramma van Novastar in de Benelux. Zelfs tot in een uitverkochte Lotto Arena!
Ook bij radio 3FM in Nederland en in 'De Laatste Show' was de West-Vlaming reeds live te gast. Na een 2-jarige theatertournee met sportpresentator Karl Vannieuwkerke, bracht de bassist de EP 'Maple Leaf Sessionsʼ uit.
Ondertussen startten er een hele reeks unieke solo-concerten: op het podium enkel een bas, een contrabas. En heel wat songs. Over de magie van verleiding, de welbesproken liefde van een obese kat, en ja, zelfs een ode aan zijn geboortedorp Ardooie! De New Yorker Garland Jeffreys, bekend van wereldhits ‘Matadorʼ en ‘Hail Hail Rock ʼn Rollʼ, zag een korte teaser op Youtube, en nodigde Maximus prompt uit om zijn voorprogramma te spelen in het legendarische Paradiso in Amsterdam. Na twee jaar live stond de teller al op 150 concerten!
Eind 2018 werd ‘Ardooieʼ als nieuwe single gereleased. Daarop volgde een hilarische videoclip, een montage van filmpjes van over de hele wereld, enkel ingestuurd door Ardooienaren, met oa Marc Degryse, Dirk Demol, Veerle Dejaeghere en ja..... Laura Lynn! Radio 2 postte de clip op hun Facebook, die 250.000 keer werd bekeken.
En er is meer: Nu komt er een nieuwe single ‘Sabrina’, een ode aan Sabrina van ‘Boys Boys Boys’. Toen hij 10 jaar oud was, was hij smoorverliefd op haar, en probeerde haar altijd op te bellen... maar ze nam nooit op.
Maar nu is het hem wel gelukt! Music met een smile en gezonde knipoog. Kom dat zien!