© vtm
They better not kill the groove: deze celebs geven hun leven op de dansvloer in Dancing with the Stars
Host Peter Van den Begin en Jonas Van Geel verklaren de dansvloer voor geopend! Vanaf 22 november trekt VTM de dansschoenen weer aan voor een gloednieuw seizoen van Dancing with the Stars. Elke zondag stappen Tanja Dexters, Anastasya Chernook, Zita Wauters, Loena Hendrickx, Noah Mavuela, Gover Meit, Len Neefs, Laura Tesoro, Steffi Mercie, Jolien Boumkwo, Pepijn Huysman, Francesco Planckaert en Andy Peelman uit hun comfortzone om de pannen van het dak te dansen. Dat doen ze in de meest uiteenlopende dansstijlen: van romantische rumba’s tot passionele paso dobles. Via hun dans geven de celebs zich telkens een beetje meer bloot en laten ze in hun hart kijken. Week na week dansen ze alsof hun leven er vanaf hangt en één ding staat vast: they better not kill the groove.
Deze duo’s zetten samen hun beste dansbeentje voor
TANJA DEXTERS & JAMES CUTLER
Realityster Tanja Dexters staat bekend om haar energie, spontaniteit en onweerstaanbare drang om grenzen te verleggen. Ze schaatste al in Sterren Op Het IJs en won zowel De Grote Sprong als Expeditie Robinson. Nu gaat ze het volgende avontuur aan op de dansvloer. Hoewel stijldansen niet meteen haar dagelijkse bezigheid is, heeft ze het ritme absoluut in zich en wil ze alles geven tijdens de liveshows.
Tanja Dexters: “It's good to be back! Na jaren niet sporten weten mijn spieren niet wat hen overkomt. Maar ik heb er ontzettend veel zin in! Ik hou van een uitdaging, van show en van mezelf af en toe eens uit mijn comfortzone halen. Ik ga vooral genieten, plezier maken en het beste van mezelf geven!”
ANASTASYA CHERNOOK & GLENN FEDDEMA
Showgirl en zelfverklaarde queen of confidence Anastasya Chernook heeft Kirgizische roots, een portie ‘me-positivity’ en een passie voor glitz, glam en burlesque. Achter haar zelfvertrouwen schuilt de grote droom om haar innerlijke showgirl helemaal los te laten op de dansvloer. Als kind was dansen niet toegestaan, dus ervaring heeft Anastasya niet. Haar missie is dan ook om in Dancing with the Stars eindelijk haar dansbenen los te laten.
Anastasya Chernook: “Old Hollywood, pluimen, glitters en die iconische shiny dancefloor: alles waar ik als kind van droomde! Alleen was er vroeger weinig ruimte om te dansen en mezelf zo vrij te uiten. Dat ik nu van de allerbesten mag leren en mezelf fysiek én mentaal mag uitdagen, vind ik een ongelooflijk cadeau. Ik begin van nul, maar met een enorme goesting om te leren en hard te werken. Ik wil mijn zoon tonen dat je nooit te oud bent om iets voor het eerst te durven. En natuurlijk: mama’s kunnen alles! Ik ga er met heel mijn hart voor.”
ZITA WAUTERS & EWOUD FIDOM
Zita Wauters is de jongste deelnemer van dit seizoen. Ze groeide op in een gezin waar showbizz en entertainment centraal staan en drukte zelf haar stempel als presentatrice en actrice. Ze heeft een enorme liefde voor muziek en performance, maar geen ervaring met dansen. En al zeker niet met stijldansen. Gelukkig deinst ze niet terug voor een uitdaging en wil ze zich helemaal smijten. Zita danst nu in de voetsporen van haar mama Valerie De Booser, die in 2007 meedeed aan Sterren Op De Dansvloer.
Zita Wauters: "Muziek is altijd een enorme uitlaatklep voor mij geweest en brengt zoveel plezier in mijn leven, dus ik kan me alleen maar voorstellen dat dansen dat gevoel nog versterkt. Danservaring heb ik niet, maar goesting des te meer! Dat ik dit avontuur mag beleven aan de zijde van een professionele danser en zoveel van die persoon mag leren, vind ik echt ongelooflijk bijzonder. Ik wil vooral heel veel bijleren, me amuseren en me volledig durven smijten. Als dat laatste me lukt, is dat op zich al een overwinning! Ik wens alle andere deelnemers ontzettend veel plezier en succes, en ik weet nu al dat ik de komende weken met een big smile ga slapen én opstaan!”
LOENA HENDRICKX & MICHELE CANTANNA
Drievoudig Olympiër en meervoudig medaillewinnares Loena Hendrickx zette onlangs een punt achter haar topsportcarrière op de schaatsbaan. Elegantie, ritme en lenigheid heeft de kunstschaatsster al ruimschoots in huis. Hoewel bewegen op een vloer zonder ijs onder haar voeten een heel nieuwe coördinatie vraagt, neemt deze doorzetter met haar ijzersterke winnaarsmentaliteit het avontuur vol passie aan.
Loena Hendrickx: “Ik wil mijn ervaring en specialiteiten uit het kunstschaatsen graag meenemen naar het dansen. Vernieuwende choreografieën, sterke techniek en een krachtige uitstraling zijn elementen die ik ook op de dansvloer wil laten zien. Ik kijk er enorm naar uit om mezelf op een nieuwe manier uit te dagen en mijn eigen stijl naar het dansen te vertalen. Ik heb er ontzettend veel zin in!”
NOAH MAVUELA & MARGOT WEEDA
Rapper Yung Mavu veroverde het internet met zijn virale rap en maakt furore als bondgenoot in De Verraders. Meedoen aan Dancing with the Stars is voor Noah al sinds zijn kindertijd — toen hij Michael Jackson nadeed voor de tv — een van zijn allergrootste dromen. Met zijn urban moves en een enorme winnaarsmentaliteit komt hij naar de dansvloer met maar één doel: vol voor de overwinning gaan.
Noah Mavuela: “Ik doe vooral mee om mezelf uit te dagen. Dansen is altijd een groot deel van mijn leven geweest, maar eerder recreatief en voor de fun. I wanna find out if I can handle the real business. Ook de structuur en het leven van een pro danser lijkt me heel interessant om te ontdekken. Let’s go!”
GOVER MEIT & GWYNETH VAN RIJN
Muzikant, cabaretier en theatermaker Gover Meit brengt met zijn creatieve geest een unieke dynamiek mee. Eerder tourde hij al met zijn eigen experimentele dansvoorstelling Donny Ronny Danst, maar bij Dancing with the Stars wil hij de strakke stijldanstechniek écht onder de knie krijgen. Dansen neemt hij, net als zijn deelname aan Dancing with the Stars, erg serieus. Hij droomt er stiekem van een eigen iconische move te bedenken die heel Vlaanderen zal meedansen.
Gover Meit: "Ik vind het heel leuk."
LEN NEEFS & KATYA MIZERA
Als jongste telg van het muzikale driegeslacht Neefs zit muziek bij Len in de genen. Naast zingen maakte hij recent nog zijn catwalkdebuut op de Milaan Fashion Week, maar nu wil hij bewijzen dat niet alle Neefsen 'stijve harken' zijn. Len houdt van afromuziek, zit strakker dan ooit in zijn vel en wil zijn ritme en nieuwgewonnen zelfvertrouwen vol overgave op de dansvloer tonen.
Len Neefs: “Ik heb geen danservaring, maar ik hou enorm van dansen. Ik zie dit als een once-in-a-lifetime ervaring waarin ik zoveel mogelijk verschillende dansstijlen wil leren en mezelf wil uitdagen om zo ver mogelijk te geraken. De overwinning is misschien nog een verre droom, maar ik wil er alles aan doen om mijn danspartner en mezelf trots te maken. Daarnaast hoop ik te groeien in mijn podiumprésence en zelfvertrouwen en wil ik het publiek een andere kant van mezelf laten zien. Niet alleen als een Neefs, maar ook Len als artiest en als persoon. Ik begin aan dit avontuur met veel passie en doorzettingsvermogen, maar wil vooral keihard genieten!”
LAURA TESORO & JESSE WIJNANS
Laura Tesoro kreeg muziek en dans met de paplepel mee. Haar ouders waren allebei dansers en ze groeide op tussen de coulissen. Ze danst steevast mee op het podium tijdens haar optredens, maar stijldansen is voor haar nieuw terrein. Na doortochten in onder meer Special Forces en een gastoptreden aan de zijde van Francisco Schuster in Dancing with the Stars focust deze harde werker zich nu voor 100% op puur dansen.
Laura Tesoro: “Ik heb als kind altijd gedanst. Voor ik muziek begon te schrijven, was dans mijn uitlaatklep. Ik heb vroeger zoveel plezier beleefd aan dansen en ik kijk er enorm naar uit om opnieuw in die wereld te duiken, maar deze keer op een totaal andere manier! Ik heb superveel zin om mezelf uit te dagen, bij te leren en vooral te genieten van op een andere manier op het podium staan!”
STEFFI MERCIE & FRANK ZEGELS
Steffi Mercie bereikt dagelijks honderdduizenden volgers met haar energieke content en acteerwerk. Meedoen aan Dancing with the Stars is een droom die uitkomt, want dansen was altijd een belangrijk deel van haar leven. Ze begon als 4-jarige met dansen en schopte het nadien zelfs tot competitieniveau. Na jarenlang hard trainen hing ze haar dansschoenen aan de haak, tot nu. Steffi kan niet wachten om opnieuw te ontdekken waarom ze als jong meisje zo verliefd werd op dansen.
Steffi Mercie: “Meedoen aan Dancing with the Stars is echt mijn allergrootste droom die uitkomt! Ik kan nog altijd niet geloven dat ik dit gewoon mag meemaken en ben daar zó ontzettend dankbaar voor. En dat ik dan ook nog eens met Frank mag dansen, is echt de kers op de taart! Ik kan niet wachten om samen aan dit zot avontuur te beginnen, herinneringen te maken en vooral keiveel plezier te hebben. Maar waar ik misschien nog het meest naar uitkijk, is om mijn liefde voor dans weer helemaal terug te vinden en opnieuw te voelen hoe gelukkig dansen mij maakt!”
JOLIEN BOUMKWO & IVAN DUBININ
Ex-topatlete Jolien Boumkwo behaalde 23 Belgische titels in het kogelstoten en hamerslingeren. Ze ging ook internationaal viraal toen ze als vervanger op het EK atletiek de 100m horden liep om Team Belgium in de competitie te houden. Na het behalen van haar mooiste medaille - haar pasgeboren dochtertje - duikt ze in Dancing with the Stars om haar vrouwelijke, elegante kant te tonen op de dansvloer. Zo wil ze bewijzen dat powervrouwen overal kunnen schitteren.
Jolien Boumkwo: "Ik zeg graag 'ja' tegen een uitdaging, want ik wil mijn leven niet beperken tot dingen waar ik goed in ben.”
PEPIJN HUYSMAN & YULIA DÜLL DURSIN
Acteur Pepijn Huysman (Thuis, Familie, Breendonk...) heeft storytelling en expressie in zijn bloed zitten. Hij heeft altijd al een groot zwak gehad voor partnerdans, iets wat zijn ouders samen beoefenden. Pepijn wil op de dansvloer tonen dat mannelijkheid ook kwetsbaar, gevoelig en sierlijk mag zijn. Zijn droom? Met zijn dansprestaties een echt verhaal overbrengen zonder ook maar één woord te zeggen.
Pepijn Huysman: “Ik ben van kleins af aan een enorme fan van Dancing with the Stars. Voor veel programma's zou ik even moeten nadenken, maar toen Dancing belde, heb ik geen seconde getwijfeld. Expressie en storytelling is waar ik voor leef, het is mijn passie. Zo kijk ik ook naar dans, al is het een medium dat ik (nog) niet beheers. Ik kijk er enorm naar uit om bij te leren en hopelijk mooie performances neer te zetten.”
FRANCESCO PLANCKAERT & MARIA RICHTER
Francesco Planckaert heeft met zijn muziekband Planché Planchaer de ambiance in de vingers, maar omschrijft zichzelf op de dansvloer eerder als een 'ongeleid projectiel'. Hij smijt zich met volle goesting in dit avontuur en droomt van een vurige tango en breakdance moves. Met zijn gigantisch enthousiasme, warme persoonlijkheid en mentaliteit om alles voor 100% te geven, wil hij het publiek compleet inpakken.
Francesco Planckaert: “Ik doe vooral mee aan Dancing with the Stars omdat ik heel graag eens deftig met mijn vrouw Magali zou kunnen dansen. Want op dit moment kan ik er echt niks van (lacht). Dus als ik na dit avontuur eindelijk eens met haar de dansvloer op kan zonder haar tenen te pletten, dan is mijn missie geslaagd.”
ANDY PEELMAN & LAURA ZEGELS
Publiekslieveling Andy Peelman zoekt graag zijn grenzen op en schrikt niet terug voor een flinke uitdaging. Hoewel hij zichzelf weleens een 'dansclown' noemt die vooral plezier wil maken, staat hij scherp met goede vriendin en ex-winnares Dina Tersago als raadgeefster. Eens de punten worden uitgedeeld, zal het competitiebeest in hem ongetwijfeld wakker worden op de live dansvloer.
Andy Peelman: “Ik vrees dat ik nog niet goed besef wat mij te wachten staat.”
De opnames van Dancing with the Stars, met deze bekende dansers in de hoofdrol, gaan binnenkort van start. Tickets scoren kan vanaf nu via vtm.be. Het nieuwe seizoen is vanaf 22 november elke zondag om 19u55 te zien bij VTM en op VTM GO. Op zondag 15 november zendt VTM de Dancing with the Stars - Kick Off uit, waarin alle dansduo’s elkaar voor het eerst ontmoeten op de dance academy en vooruitblikken op de show.
Bekijk video
Ingesloten inhoud van een sociaal netwerk dat cookies wil plaatsen of uitlezen (YouTube). Je hebt hiervoor geen toestemming gegeven.